Armia Stanów Zjednoczonych przyznaje koncernowi Raytheon 71,7 mln dol. na dalszą modernizację floty Patriot

Lepsze radary i interfejsy zwiększają niezawodność o 40 proc., poprawiają identyfikację zagrożeń

Tewksbury, Massachusetts (21 października 2013 r.) — Firma Raytheon (NYSE: RTN) zawarła z Armią Stanów Zjednoczonych kontrakty o wartości 71,7 mln dol. na udoskonalenie systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ poprzez dodanie zmodernizowanego rozwiązania Radar Digital Processor (RDP) oraz Modern Man Station (MMS). Zwiększona moc przetwarzania RDP zwiększa niezawodność radaru o 40 proc. Większa świadomość sytuacyjna, jaką zapewnia MMS, zwiększa bezpieczeństwo i pozwala żołnierzom na polu walki lepiej bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami. Kontrakty zostały przyznane firmie Raytheon na drugi i trzeci kwartał 2013 r.

„Ważne ulepszenia procesora RDS torują drogę do skuteczniejszego wykrywania i identyfikowania celów, wielofunkcyjnej obserwacji oraz pełnego wsparcia dla  doskonalenia zaawansowanych pocisków PAC-3 poprzez aktualizację oprogramowania — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — Nowe stanowisko Modern Man Station z kolorowymi monitorami LCD, panelami dotykowymi i przyciskami ekranowymi pozwoli żołnierzom szybciej identyfikować zagrożenia, oceniać sytuację i podejmować decyzje”.

Zarówno RDP, jak i MMS są obsługiwane przez nową wersję oprogramowania Patriot PDB-7, która została zapowiedziana w czerwcu i opracowana w ramach programu międzynarodowych usług inżynierskich Patriot (International Engineering Services Program, IESP). Każdy z 12 partnerów Patriot jest członkiem IESP i aktywnie uczestniczy w identyfikowaniu ulepszeń, które są potrzebne, aby system Patriot pozostał skuteczny w obliczu ewoluujących zagrożeń. Środki partnerów Patriot finansują znaczną część wspólnych elementów programu, a także działania związane z kwestiami lub wymaganiami specyficznymi dla kraju.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA