Armia Stanów Zjednoczonych przyznaje koncernowi Raytheon 71,7 mln dol. na dalszą modernizację floty Patriot

Lepsze radary i interfejsy zwiększają niezawodność o 40 proc., poprawiają identyfikację zagrożeń

Tewksbury, Massachusetts (21 października 2013 r.) — Firma Raytheon (NYSE: RTN) zawarła z Armią Stanów Zjednoczonych kontrakty o wartości 71,7 mln dol. na udoskonalenie systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ poprzez dodanie zmodernizowanego rozwiązania Radar Digital Processor (RDP) oraz Modern Man Station (MMS). Zwiększona moc przetwarzania RDP zwiększa niezawodność radaru o 40 proc. Większa świadomość sytuacyjna, jaką zapewnia MMS, zwiększa bezpieczeństwo i pozwala żołnierzom na polu walki lepiej bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami. Kontrakty zostały przyznane firmie Raytheon na drugi i trzeci kwartał 2013 r.

„Ważne ulepszenia procesora RDS torują drogę do skuteczniejszego wykrywania i identyfikowania celów, wielofunkcyjnej obserwacji oraz pełnego wsparcia dla  doskonalenia zaawansowanych pocisków PAC-3 poprzez aktualizację oprogramowania — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — Nowe stanowisko Modern Man Station z kolorowymi monitorami LCD, panelami dotykowymi i przyciskami ekranowymi pozwoli żołnierzom szybciej identyfikować zagrożenia, oceniać sytuację i podejmować decyzje”.

Zarówno RDP, jak i MMS są obsługiwane przez nową wersję oprogramowania Patriot PDB-7, która została zapowiedziana w czerwcu i opracowana w ramach programu międzynarodowych usług inżynierskich Patriot (International Engineering Services Program, IESP). Każdy z 12 partnerów Patriot jest członkiem IESP i aktywnie uczestniczy w identyfikowaniu ulepszeń, które są potrzebne, aby system Patriot pozostał skuteczny w obliczu ewoluujących zagrożeń. Środki partnerów Patriot finansują znaczną część wspólnych elementów programu, a także działania związane z kwestiami lub wymaganiami specyficznymi dla kraju.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”