Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów

Do obrony przed dronami armia USA będzie korzystać z radarów KuRFS i efektorów Coyote

TUCSON, Arizona, (10 października 2022 r.) — Raytheon Missiles & Defense, dział firmy Raytheon Technologies, otrzymał od armii USA kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę radarów KuRFS (Ku-band Radio Frequency Sensor) i efektorów Coyote®. W ramach zawartej umowy systemy zostaną dostarczone dla dwóch dywizji armii amerykańskiej. Dodatkowy sprzęt zostanie również przekazany w celu wsparcia prowadzonych obecnie przez armię USA prób w locie i działań operacyjnych. .

Jako część przeznaczonego do zwalczania dronów systemu LIDS (Low, slow, small unmanned aircraft Integrated Defeat System) radar KuRFS pozwala na zaawansowane wykrywanie zagrożeń w promieniu 360 stopni, a niskokosztowe efektory Coyote umożliwiają niszczenie dronów.

– KuRFS i Coyote są uważane za systemy kluczowe do zapewnienia skutecznej obrony przeciwko coraz powszechniejszemu zagrożeniu ze strony dronów – powiedział Tom Laliberty, prezes działu operacji lądowych i obrony powietrznej w Raytheon Missiles & Defense. – Wraz z armią USA osiągnęliśmy dojrzałość technologiczną i stworzyliśmy zintegrowane rozwiązanie chroniące ważne obiekty, infrastrukturę i personel przez złożonym zagrożeniem, jakie stanowią wrogie drony.

Umożliwiający precyzyjne namierzanie celów radar KuRFS i jego pomniejszona mobilna wersja Ku-720, które wielokrotnie dowiodły swojej skuteczności podczas prób i pokazów, pozwalają na wykrywanie, identyfikację i śledzenie powietrznych zagrożeń w sposób ciągły. Efektory Coyote – kinetyczna wersja Block 2 i niekinetyczna Block 3 – z łatwością pokonują drony operujące pojedynczo i w rojach bez względu na ich rozmiar i manewrowość, na większym pułapie i dłuższym dystansie niż inne efektory podobnej klasy.

System LIDS łączy radar KuRFS i rodzinę efektorów Coyote z opracowanym przez Northrop Grumman systemem dowodzenia Forward Area Air Defense Command and Control system (FAADC2) oraz systemem walki elektronicznej produkcji Syracuse Research Corporation. Razem systemy te tworzą stacjonarny, zdolny do przewozu lub mobilny wielozadaniowy system stanowiący kompletne rozwiązanie w zakresie obrony wydłużonego zasięgu.   

Ostatnie informacje prasowe

Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii. Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje