Zmodernizowany system Patriot wypada doskonale w teście PAC-3

Dwa lata kompleksowych testów po raz kolejny potwierdzają skuteczność systemu Patriot w obliczu wszystkich zagrożeń

Tewksbury, Massachusetts (16 sierpnia 2013 r.) — Zmodernizowany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon (NYSE: RTN) pomyślnie odpalił pocisk PAC-3, aby zestrzelić taktyczną rakietę balistyczną (TBM) na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Próba ta stanowiła kulminację dwuletnich testów całego systemu, które dowiodły jego skuteczności we wszystkich środowiskach i przeciwko wszystkim zagrożeniom.

„Perfekcyjne działanie systemu Patriot zwiększa zaufanie żołnierzy i naszych klientów, którzy zdają się na niego w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludzi. Dzięki modernizacji i napływowi nowych klientów mogą oni również liczyć na obniżenie kosztów użytkowania systemu — powiedział Sanjay Kapoor, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — W rzeczywistości niedawna decyzja Armii Stanów Zjednoczonych o przedłużeniu korzystania z systemu z 2040 do 2048 roku potwierdza jej zaufanie do systemu oraz jego przyszłości”.

W ciągu ostatnich dwóch lat zmodernizowany system Patriot działał doskonale w każdym z wymagających lotów testowych, zyskując aprobatę Armii Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”