Zmodernizowany system Patriot wypada doskonale w teście PAC-3

Dwa lata kompleksowych testów po raz kolejny potwierdzają skuteczność systemu Patriot w obliczu wszystkich zagrożeń

Tewksbury, Massachusetts (16 sierpnia 2013 r.) — Zmodernizowany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon (NYSE: RTN) pomyślnie odpalił pocisk PAC-3, aby zestrzelić taktyczną rakietę balistyczną (TBM) na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Próba ta stanowiła kulminację dwuletnich testów całego systemu, które dowiodły jego skuteczności we wszystkich środowiskach i przeciwko wszystkim zagrożeniom.

„Perfekcyjne działanie systemu Patriot zwiększa zaufanie żołnierzy i naszych klientów, którzy zdają się na niego w zakresie bezpieczeństwa i ochrony ludzi. Dzięki modernizacji i napływowi nowych klientów mogą oni również liczyć na obniżenie kosztów użytkowania systemu — powiedział Sanjay Kapoor, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — W rzeczywistości niedawna decyzja Armii Stanów Zjednoczonych o przedłużeniu korzystania z systemu z 2040 do 2048 roku potwierdza jej zaufanie do systemu oraz jego przyszłości”.

W ciągu ostatnich dwóch lat zmodernizowany system Patriot działał doskonale w każdym z wymagających lotów testowych, zyskując aprobatę Armii Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA