Wystąpienie ambasadora Mulla na spotkaniu prasowym firmy Raytheon, 26 lutego 2015

[…] Pociski Patriot™ firmy Raytheon to najlepszy z istniejących systemów obrony powietrznej i rakietowej.
Dlatego też stanowią podstawę obrony powietrznej i rakietowej Armii USA, i nie zmieni się to przynajmniej do 2048. System ten wybrało również 13 państw partnerskich, co oznacza, że Patrioty zapewniają natychmiastową interoperacyjność z krajami członkowskimi NATO oraz wielorakie możliwości wspólnego szkolenia i rozmieszczania. Wraz z pozyskaniem Patriotów pozycja Polski jako lidera oraz znacznego kontrybutora w NATO będzie wzrastać.

Patriot to system dobrze przetestowany przez dziesięciolecia doświadczeń bojowych. Dowiódł swej skuteczności począwszy od operacji „Pustynna Burza” w Iraku, gdzie z bardzo dużą skutecznością chronił siły amerykańskie i sojusznicze przed irackimi taktycznymi pociskami balistycznymi. W operacji „Iracka Wolność” Patrioty zademonstrowały stuprocentową skuteczność, niszcząc wszystkie dziewięć pocisków wystrzelonych przez Irakijczyków przeciwko siłom koalicyjnym. Od tego czasu Patrioty przeszły znaczącą modernizację i modyfikację w celu uzyskania lepszej skuteczności w odpowiedzi na współczesne zagrożenia taktyczne i strategiczne.

Pełna treść Przemówienia Jego Ekscelencji Stephena Mulla dostępna jest tutaj.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA