Wystąpienie ambasadora Mulla na spotkaniu prasowym firmy Raytheon, 26 lutego 2015

[…] Pociski Patriot™ firmy Raytheon to najlepszy z istniejących systemów obrony powietrznej i rakietowej.
Dlatego też stanowią podstawę obrony powietrznej i rakietowej Armii USA, i nie zmieni się to przynajmniej do 2048. System ten wybrało również 13 państw partnerskich, co oznacza, że Patrioty zapewniają natychmiastową interoperacyjność z krajami członkowskimi NATO oraz wielorakie możliwości wspólnego szkolenia i rozmieszczania. Wraz z pozyskaniem Patriotów pozycja Polski jako lidera oraz znacznego kontrybutora w NATO będzie wzrastać.

Patriot to system dobrze przetestowany przez dziesięciolecia doświadczeń bojowych. Dowiódł swej skuteczności począwszy od operacji „Pustynna Burza” w Iraku, gdzie z bardzo dużą skutecznością chronił siły amerykańskie i sojusznicze przed irackimi taktycznymi pociskami balistycznymi. W operacji „Iracka Wolność” Patrioty zademonstrowały stuprocentową skuteczność, niszcząc wszystkie dziewięć pocisków wystrzelonych przez Irakijczyków przeciwko siłom koalicyjnym. Od tego czasu Patrioty przeszły znaczącą modernizację i modyfikację w celu uzyskania lepszej skuteczności w odpowiedzi na współczesne zagrożenia taktyczne i strategiczne.

Pełna treść Przemówienia Jego Ekscelencji Stephena Mulla dostępna jest tutaj.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”