WITU i Raytheon podpisały wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA

Informacja prasowa Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia

Ważny krok w realizacji prac nad systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot przez polski przemysł

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) podpisał z firmą Raytheon wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA.

Na mocy podpisanej umowy pracownicy WITU będą brali udział w specjalistycznych szkoleniach prowadzonych przez ekspertów z firmy Raytheon, umożliwiających im zdobycie kompetencji do kwalifikacji i certyfikacji wyprodukowanych w Polsce wyrzutni i pojazdów dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon.

„Umowa WITU z Raytheon jest ważnym krokiem na drodze do nawiązania szeroko zakrojonej współpracy i zapewnienia pożądanych zdolności  przez polski przemysł w pracach nad systemem Patriot, umożliwiając krajowy nadzór nad prowadzonymi pracami w ramach 1. fazy programu WISŁA – powiedział Rafał Bazela, dyrektor WITU. – Jestem przekonany, że ta umowa przyczyni się do umocnienia polskiego przemysłu obronnego“.

„Po wcześniejszych  kontraktach z Hutą Stalowa Wola, Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi, Zakładami Mechanicznymi Tarnów i PIT-Radwar S.A. jest to kolejna umowa Raytheona z polskimi przedsiębiorstwami w ramach 1. fazy programu WISŁA i ma na celu przekazanie najnowocześniejszych technologii i wypełnienie postanowień umowy offsetowej podpisanej z Ministerstwem Obrony Narodowej – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon IDS. – Raytheon potwierdza swoje zaangażowanie we współpracę z polskimi partnerami na rzecz rozwoju polskiego przemysłu i umacniania jego potencjału technologicznego”.

Profil działalności  WITU

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia jest instytutem badawczym, realizującym badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, ukierunkowane na ich wdrożenie i praktyczne zastosowanie.

Jako jednostka organizacyjna nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej, WITU wspiera proces modernizacji Sił Zbrojnych, dostarczając innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Partnerami WITU są jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne, wiodące w dziedzinie zastosowań wysoko zaawansowanych technologii obronnych.

Podpisanie wykonawczej umowy offsetowej WITU-Raytheon, 2019-09-27
Podpisanie umowy offsetowej przez Pete’a Batę, wiceprezesa polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon oraz pułkownika dr inż. Rafała Bazelę, dyrektora WITU
Podpisanie wykonawczej umowy offsetowej WITU-Raytheon, 2019-09-27
Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon i płk dr inż. Rafał Bazela, dyrektor WITU

Ostatnie informacje prasowe

Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca” TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą  „Doskonały Dostawca”
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca”