WITU i Raytheon podpisały wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA

Informacja prasowa Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia

Ważny krok w realizacji prac nad systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot przez polski przemysł

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia (WITU) podpisał z firmą Raytheon wykonawczą umowę offsetową w ramach 1. fazy programu WISŁA.

Na mocy podpisanej umowy pracownicy WITU będą brali udział w specjalistycznych szkoleniach prowadzonych przez ekspertów z firmy Raytheon, umożliwiających im zdobycie kompetencji do kwalifikacji i certyfikacji wyprodukowanych w Polsce wyrzutni i pojazdów dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot firmy Raytheon.

„Umowa WITU z Raytheon jest ważnym krokiem na drodze do nawiązania szeroko zakrojonej współpracy i zapewnienia pożądanych zdolności  przez polski przemysł w pracach nad systemem Patriot, umożliwiając krajowy nadzór nad prowadzonymi pracami w ramach 1. fazy programu WISŁA – powiedział Rafał Bazela, dyrektor WITU. – Jestem przekonany, że ta umowa przyczyni się do umocnienia polskiego przemysłu obronnego“.

„Po wcześniejszych  kontraktach z Hutą Stalowa Wola, Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi, Zakładami Mechanicznymi Tarnów i PIT-Radwar S.A. jest to kolejna umowa Raytheona z polskimi przedsiębiorstwami w ramach 1. fazy programu WISŁA i ma na celu przekazanie najnowocześniejszych technologii i wypełnienie postanowień umowy offsetowej podpisanej z Ministerstwem Obrony Narodowej – powiedział Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon IDS. – Raytheon potwierdza swoje zaangażowanie we współpracę z polskimi partnerami na rzecz rozwoju polskiego przemysłu i umacniania jego potencjału technologicznego”.

Profil działalności  WITU

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia jest instytutem badawczym, realizującym badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa państwa, ukierunkowane na ich wdrożenie i praktyczne zastosowanie.

Jako jednostka organizacyjna nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej, WITU wspiera proces modernizacji Sił Zbrojnych, dostarczając innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Partnerami WITU są jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne, wiodące w dziedzinie zastosowań wysoko zaawansowanych technologii obronnych.

Podpisanie wykonawczej umowy offsetowej WITU-Raytheon, 2019-09-27
Podpisanie umowy offsetowej przez Pete’a Batę, wiceprezesa polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon oraz pułkownika dr inż. Rafała Bazelę, dyrektora WITU
Podpisanie wykonawczej umowy offsetowej WITU-Raytheon, 2019-09-27
Pete Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon i płk dr inż. Rafał Bazela, dyrektor WITU

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”