Użytkownik Patriot przyznał firmie Raytheon kontrakt o wartości ponad 600 mln USD na unowocześnienie swojego systemu obrony przeciwrakietowej

ANDOVER, stan Massachusetts (29 grudnia 2016) – Nieujawnione państwo z grupy 13 użytkowników sprawdzonego w boju zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™, przyznało firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] w ramach bezpośredniej sprzedaży komercyjnej kontrakt o wartości ponad 600 milionów dolarów na unowocześnienie posiadanego systemu do najnowszej obecnie konfiguracji.

„Patriot chroni życie ludzkie” – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes spółki Raytheon Integrated Air and Missile Defense. – „Nasz klient stoi w obliczu bardzo realnego, nasilającego się zagrożenia – dzięki unowocześnieniu swoich jednostek, Patriot będzie mógł nadal chronić ludność cywilną, siły zbrojne i krytyczną infrastrukturę”.

Realizacja kontraktu przyznanego 28 grudnia i realizowanego w ramach bezpośredniej sprzedaży komercyjnej, pozwoli klientowi wdrożyć najbardziej obecnie zaawansowaną wersję systemu Patriot, tzw. Konfigurację 3+, wraz z zestawem nowego oprogramowania i osprzętu zwanym Post Deployment Build 8, które:

  • Umożliwiają systemowi Patriot wykorzystywanie pocisków przechwytujących PAC-3 MSE
  • Rozszerzają możliwości systemu Patriot  w zakresie niszczenia taktycznych pocisków balistycznych

Najnowszy kontrakt został przyznany przed upływem 120 dni od chwili, gdy Polska zwróciła się do Rządu Stanów Zjednoczonych z oficjalną prośbą o system Patriot. W tym czasie:

  • Nieujawniony klient przyznał firmie Raytheon kontrakt o wartości 225 mln USD na zwiększenie możliwości jego jednostek Patriot
  • Holandia przyznała firmie Raytheon kontrakt na modernizację jej jednostek Patriot

Włączając ten najnowszy kontrakt, od grudnia 2014 r. 13 użytkowników systemu Patriot zainwestowało łącznie ponad 7,8 miliarda dolarów w postaci zakupów i unowocześnienia ich systemów.

Globalne Rozwiązania Patriot

Globalne Rozwiązania Patriot firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw.

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2015 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych, produkty i usługi C5ITM w zakresie wykrywania, efektów i wsparcia misji klientom w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze: @raytheon oraz @Patriot_PL.

This document does not contain technology or technical data controlled under either the U.S. International Traffic in Arms Regulations or the U.S. Export Administration. E16-SYKZ.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”