US Army przyznaje Raytheonowi kontrakt o wartości 235,5 mln dol. na system Patriot

Modernizacja Radar Digital Processor zwiększa możliwości stacji radiolokacyjnej Patriot™

Tewksbury, Massachusetts (16 lipca 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) otrzymała kontrakt o wartości 235,5 mln dol. na zestawy Radar Digital Processor (RDP) do modernizacji sprawdzonego w walce systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot w Stanach Zjednoczonych i w dwóch państwach partnerskich.

Kontrakt przyznany przez U.S. Army Aviation and Missile Command w Redstone Arsenal na Alasce zapewni wojsku znaczne korzyści poprzez:

  1. zwiększenie możliwości – skuteczniejsze wykrywanie i identyfikowanie celów, ulepszony nadzór oraz obsługa pocisku PAC-3 MSE.
  2. wyższą niezawodność – 40-procentowy wzrost ogólnej niezawodności radaru dzięki wydłużeniu średniego czasu między awariami (MTBF).
  3. ograniczanie kosztów – zmniejszenie liczby elementów wymienianych na poziomie baterii z 759 do 56, co znacznie ogranicza ilość części zamiennych oraz koszty konserwacji w całym cyklu użytkowania systemu.

„Modernizacja RDP to kolejny przykład na to, jak rozwijamy technologię Patriot, aby uwzględnić ewoluujące zagrożenia — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon. — Każdy z 12 partnerów Patriot uczestniczy we wprowadzaniu tych udoskonaleń i finansowaniu ich w ramach programu międzynarodowych usług inżynierskich — Patriot International Engineering Services”.

Prace w ramach tego kontraktu będą wykonywane w Centrum Zintegrowanej Obrony Powietrznej firmy Raytheon w Andover w Massachusetts we współpracy z globalnym zespołem dostawców Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”