TELDAT podpisał list intencyjny z Raytheon

Tewksbury, Massachusetts, (28.07.2014 r.) — Raytheon podpisał list intencyjny z polskim przedsiębiorstwem TELDAT o współpracy w poszukiwaniu wzajemnie korzystnych możliwości biznesowych związanych z architekturą obrony powietrznej Polski, jak również w kwestii znaczącego eksportu na rynki światowe. Obie firmy zbadają możliwości partnerskiej współpracy w następujących dziedzinach:

  • Oparte na protokołach internetowych (IP) rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia
  • Sprzęt łącznościowy do celów wojskowych
  • Oprogramowanie do systemów Dowodzenia i Kontroli
  • Testowanie integralności, weryfikacja i walidacja systemów (IV&V)

„TELDAT i Raytheon współpracują ze sobą już od ponad dwóch lat, aktywnie poszukując możliwości biznesowych w takich dziedzinach jak projektowanie elektromechaniki, tworzenie oprogramowania czy całościowa budowa systemów” – powiedział Mike Shaughnessy, wiceprezes Działu Łańcucha Dostaw w Raytheon Integrated Defense Systems. „Jest to kolejny przykład naszego zaangażowania w celu zapewnienia polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu znaczących i trwałych korzyści, obejmujących podział pracy, wspólne prace badawczo-rozwojowe, koprodukcję i transfer technologii.”

„Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Raytheon ponieważ obie nasze firmy, działające w obszarze nowoczesnych technologii obronnych, mają ze sobą wiele wspólnego – od najwyższych standardów etycznych po wysoko wyspecjalizowane kadry inżynierskie” – powiedział dr Henryk Kruszyński, prezes zarządu Spółki TELDAT. – „Realizacja wspólnych projektów stwarza wiele możliwości nie tylko dla firm TELDAT i Raytheon, ale także dla Polski. Dzięki naszemu doświadczeniu i najwyższej jakości produktom, wniesiemy istotny wkład w budowę Systemu Patriot™ Nowej Generacji”.

To oświadczenie zostało wydane w kilka tygodni po tym gdy Inspektorat Uzbrojenia MON wybrał koncern Raytheon jako jednego z dwóch uczestników finalnego etapu postępowania w programie WISŁA.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA