TELDAT podpisał list intencyjny z Raytheon

Tewksbury, Massachusetts, (28.07.2014 r.) — Raytheon podpisał list intencyjny z polskim przedsiębiorstwem TELDAT o współpracy w poszukiwaniu wzajemnie korzystnych możliwości biznesowych związanych z architekturą obrony powietrznej Polski, jak również w kwestii znaczącego eksportu na rynki światowe. Obie firmy zbadają możliwości partnerskiej współpracy w następujących dziedzinach:

  • Oparte na protokołach internetowych (IP) rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia
  • Sprzęt łącznościowy do celów wojskowych
  • Oprogramowanie do systemów Dowodzenia i Kontroli
  • Testowanie integralności, weryfikacja i walidacja systemów (IV&V)

„TELDAT i Raytheon współpracują ze sobą już od ponad dwóch lat, aktywnie poszukując możliwości biznesowych w takich dziedzinach jak projektowanie elektromechaniki, tworzenie oprogramowania czy całościowa budowa systemów” – powiedział Mike Shaughnessy, wiceprezes Działu Łańcucha Dostaw w Raytheon Integrated Defense Systems. „Jest to kolejny przykład naszego zaangażowania w celu zapewnienia polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu znaczących i trwałych korzyści, obejmujących podział pracy, wspólne prace badawczo-rozwojowe, koprodukcję i transfer technologii.”

„Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Raytheon ponieważ obie nasze firmy, działające w obszarze nowoczesnych technologii obronnych, mają ze sobą wiele wspólnego – od najwyższych standardów etycznych po wysoko wyspecjalizowane kadry inżynierskie” – powiedział dr Henryk Kruszyński, prezes zarządu Spółki TELDAT. – „Realizacja wspólnych projektów stwarza wiele możliwości nie tylko dla firm TELDAT i Raytheon, ale także dla Polski. Dzięki naszemu doświadczeniu i najwyższej jakości produktom, wniesiemy istotny wkład w budowę Systemu Patriot™ Nowej Generacji”.

To oświadczenie zostało wydane w kilka tygodni po tym gdy Inspektorat Uzbrojenia MON wybrał koncern Raytheon jako jednego z dwóch uczestników finalnego etapu postępowania w programie WISŁA.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”