TELDAT i Raytheon przystępują do kolejnej fazy prac nad rozwojem routera dla systemu Patriot

Polski przemysł zbrojeniowy potwierdził swoje kompetencje w zakresie inżynierii

Tewksbury, Massachusetts, (9 marca 2015 r.) — Firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) i TELDAT pomyślnie ukończyły fazę krytycznego przeglądu projektu (Critical Design Review – CDR) wykonywanego w ramach kontraktu na wspólne opracowanie i produkcję zaawansowanych wojskowych routerów dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™. Ukończenie tego ważnego etapu potwierdza, możliwości projektowe TELDAT oraz  zgodność z  wymogami  systemu Patriot i tym samym  pozwoli firmie na przejście do fazy  kwalifikacji projektu  w zakresie produkcji i projektowania. 

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pomyślnego ukończenia pierwszej partii nowoczesnych wojskowych routerów dla systemu Patriot następnej generacji zgodnie z harmonogramem i najwyższymi standardami jakości.Jest to ważny etap naszej współpracy z firmą Raytheon, który dowiódł, że TELDAT jest wiarygodnym partnerem biznesowym oraz światowym liderem w zakresie opracowywania i produkcji wojskowych rozwiązań informatycznych. – powiedział dr Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT – Zakończenie tej fazy prac pozwoli nam rozpocząć kolejne etapy naszej bliskiej współpracy z firmą Raytheon, które z pewnością przyniosą bardziej wymierne korzyści dla obu firm, a także umocnią polsko-amerykańskie partnerstwo.

– TELDAT zademonstrował wzorowe możliwości techniczne wykorzystane na rzecz tej kluczowej inicjatywy. – powiedział Daniel J. Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Gdy podpisywaliśmy umowę z firmą TELDAT, mięliśmy na myśli długoterminowe partnerstwo wykraczające poza program WISŁA. Dzięki produkcji wojskowego routera TELDAT zyska dostęp do rynku eksportowego złożonego z obecnych użytkowników systemu Patriot na całym świecie – ta wyjątkowy przywilej, z którego korzystają państwa użytkujące system Patriot.

Polska będzie w znaczący sposób zaangażowana w opracowywanie (projektowanie, prace inżynieryjne, oprogramowanie) systemu Patriot następnej generacji, w tym wspólną produkcję dużej części  tego udoskonalonego systemu. Dotychczas firma Raytheon podpisała siedem umów i 28 listów intencyjnych z polskimi firmami  celem zapewnienia udziału polskiego przemysłu w programie WISŁA ale też wykraczającego poza ten program. Firma Raytheon analizuje już możliwości współpracy wykraczające poza obszar obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, co obejmuje modernizację marynarki wojennej, cyberprzestrzeń, inteligentną amunicję, sensory i inne typy pocisków (powietrze-powietrze, powietrze-ziemia).

Informacje o firmie TELDAT

TELDAT jest firmą od dwudziestu lat dynamicznie działającą na rynku obronnym. Może pochwalić się wysokimi kwalifikacjami, szerokim doświadczeniem i wyjątkowymi umiejętnościami oraz szerokim spektrum rozwiązań, które są cenione w kraju i  zagranicą.  Jest czołowym konstruktorem i producentem najnowocześniejszych w świecie specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych, głównie dedykowanych dla sektora bezpieczeństwa i obrony narodowej. W dużym zakresie są one unikatowe i stanowią punkt odniesienia w branży. Produkty te oraz usługi są wykorzystywane i testowane m.in. w:

  • kilkuset garnizonach, jednostkach i instytucjach wojskowych oraz na międzynarodowych teatrach działań
  • kolejnych edycjach największych międzynarodowych  operacji ćwiczebnych (np. Combined Endeavor, NATO CWID, NATO CWIX oraz Bold Quest), w szczególności w zakresie dowodzenia i łączności
  • laboratoriach badawczych NATO, Stanów Zjednoczonych i Europejskich,
  • międzynarodowych projektach badawczych i programach  np. Międzynarodowe Warsztaty Interoperacyjności MIP, w których TELDAT i jego rozwiązania są jedynymi polskimi rozwiązaniami należącymi do nielicznej grupy, które przeszły najwyższe testy jakości. Więcej informacji o TELDAT  można uzyskać pod adresem teldat.com.pl

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”