TELDAT i Raytheon przystępują do kolejnej fazy prac nad rozwojem routera dla systemu Patriot

Polski przemysł zbrojeniowy potwierdził swoje kompetencje w zakresie inżynierii

Tewksbury, Massachusetts, (9 marca 2015 r.) — Firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) i TELDAT pomyślnie ukończyły fazę krytycznego przeglądu projektu (Critical Design Review – CDR) wykonywanego w ramach kontraktu na wspólne opracowanie i produkcję zaawansowanych wojskowych routerów dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™. Ukończenie tego ważnego etapu potwierdza, możliwości projektowe TELDAT oraz  zgodność z  wymogami  systemu Patriot i tym samym  pozwoli firmie na przejście do fazy  kwalifikacji projektu  w zakresie produkcji i projektowania. 

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pomyślnego ukończenia pierwszej partii nowoczesnych wojskowych routerów dla systemu Patriot następnej generacji zgodnie z harmonogramem i najwyższymi standardami jakości.Jest to ważny etap naszej współpracy z firmą Raytheon, który dowiódł, że TELDAT jest wiarygodnym partnerem biznesowym oraz światowym liderem w zakresie opracowywania i produkcji wojskowych rozwiązań informatycznych. – powiedział dr Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT – Zakończenie tej fazy prac pozwoli nam rozpocząć kolejne etapy naszej bliskiej współpracy z firmą Raytheon, które z pewnością przyniosą bardziej wymierne korzyści dla obu firm, a także umocnią polsko-amerykańskie partnerstwo.

– TELDAT zademonstrował wzorowe możliwości techniczne wykorzystane na rzecz tej kluczowej inicjatywy. – powiedział Daniel J. Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Gdy podpisywaliśmy umowę z firmą TELDAT, mięliśmy na myśli długoterminowe partnerstwo wykraczające poza program WISŁA. Dzięki produkcji wojskowego routera TELDAT zyska dostęp do rynku eksportowego złożonego z obecnych użytkowników systemu Patriot na całym świecie – ta wyjątkowy przywilej, z którego korzystają państwa użytkujące system Patriot.

Polska będzie w znaczący sposób zaangażowana w opracowywanie (projektowanie, prace inżynieryjne, oprogramowanie) systemu Patriot następnej generacji, w tym wspólną produkcję dużej części  tego udoskonalonego systemu. Dotychczas firma Raytheon podpisała siedem umów i 28 listów intencyjnych z polskimi firmami  celem zapewnienia udziału polskiego przemysłu w programie WISŁA ale też wykraczającego poza ten program. Firma Raytheon analizuje już możliwości współpracy wykraczające poza obszar obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, co obejmuje modernizację marynarki wojennej, cyberprzestrzeń, inteligentną amunicję, sensory i inne typy pocisków (powietrze-powietrze, powietrze-ziemia).

Informacje o firmie TELDAT

TELDAT jest firmą od dwudziestu lat dynamicznie działającą na rynku obronnym. Może pochwalić się wysokimi kwalifikacjami, szerokim doświadczeniem i wyjątkowymi umiejętnościami oraz szerokim spektrum rozwiązań, które są cenione w kraju i  zagranicą.  Jest czołowym konstruktorem i producentem najnowocześniejszych w świecie specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych, głównie dedykowanych dla sektora bezpieczeństwa i obrony narodowej. W dużym zakresie są one unikatowe i stanowią punkt odniesienia w branży. Produkty te oraz usługi są wykorzystywane i testowane m.in. w:

  • kilkuset garnizonach, jednostkach i instytucjach wojskowych oraz na międzynarodowych teatrach działań
  • kolejnych edycjach największych międzynarodowych  operacji ćwiczebnych (np. Combined Endeavor, NATO CWID, NATO CWIX oraz Bold Quest), w szczególności w zakresie dowodzenia i łączności
  • laboratoriach badawczych NATO, Stanów Zjednoczonych i Europejskich,
  • międzynarodowych projektach badawczych i programach  np. Międzynarodowe Warsztaty Interoperacyjności MIP, w których TELDAT i jego rozwiązania są jedynymi polskimi rozwiązaniami należącymi do nielicznej grupy, które przeszły najwyższe testy jakości. Więcej informacji o TELDAT  można uzyskać pod adresem teldat.com.pl

Ostatnie informacje prasowe

Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca” TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą  „Doskonały Dostawca”
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca”