System przeciwlotniczy i przeciwrakietowy Patriot™ otrzymuje nowy interfejs rodem z gier komputerowych

Upraszcza walkę i szkolenie operacyjne

ANDOVER, Mass., 17 czerwca 2019 r. – Inżynierowie z firmy Raytheon integrują Interfejs żołnierz-Maszyna (Warfighter-Machine Interface – WMI) z wersją PDB 8.1 systemu Patriot, unowocześnienie, które zostanie wprowadzone w najbliższym czasie. Jest to nowa technologia dowodzenia i kierowania, dzięki której koalicyjni operatorzy sprawdzonego w boju systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot™ produkcji Raytheon mogą przeglądać złożone dane w zupełnie nowy, łatwy do zrozumienia sposób.

Patriot C2

Interfejs WMI zastąpi pikselową grafikę i skomplikowany system katalogów funkcjami, które doskonale zna każdy gracz – grafiką 3D, czytelnymi stronami stanu systemu oraz funkcjami wyszukiwania. Przeprowadzone przez Raytheon testy pokazują, że interfejs WMI poprawia czas reakcji żołnierzy i obniża prawdopodobieństwo wystąpienia błędu podczas walki, a także skraca czas potrzebny do wyszkolenia operatorów do obsługi systemu Patriot.

– Raytheon stale ulepsza, aktualizuje i unowocześnia  system Patriot, tak aby wyprzedzał on ewoluujące zagrożenia. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obrony Raytheon – Dzięki włączeniu opartego na najnowszych technologiach interfejsu WMI do wersji PDB 8.1 szesnastu partnerów programu Patriot otrzyma interfejs użytkownika dający im kompleksowy obraz pola walki.

W 2018 roku Wojska Lądowe USA zdecydowały o wdrożeniu interfejsu WMI we wszystkich 60 jednostkach ogniowych i 15 batalionach Patriot zarówno w systemach dowodzenia i kierowania na poziomie batalionu, jak i baterii. Wersja PDB 8.1 z interfejsem WMI ma osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w Wojskach Lądowych USA w roku 2022. Następnie, gdy partnerzy Patriot będą modernizować swoje systemy do wersji PDB 8.1, interfejs WMI będzie już częścią tej modernizacji.

Działanie interfejsu: można zobaczyć na stronie: https://www.raytheon.com/news/feature/patriot_command_and_control

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2018 roku wyniosły 27 mld dolarów i która zatrudnia 67 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 97 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA