System przeciwlotniczy i przeciwrakietowy Patriot™ otrzymuje nowy interfejs rodem z gier komputerowych

Upraszcza walkę i szkolenie operacyjne

ANDOVER, Mass., 17 czerwca 2019 r. – Inżynierowie z firmy Raytheon integrują Interfejs żołnierz-Maszyna (Warfighter-Machine Interface – WMI) z wersją PDB 8.1 systemu Patriot, unowocześnienie, które zostanie wprowadzone w najbliższym czasie. Jest to nowa technologia dowodzenia i kierowania, dzięki której koalicyjni operatorzy sprawdzonego w boju systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot™ produkcji Raytheon mogą przeglądać złożone dane w zupełnie nowy, łatwy do zrozumienia sposób.

Patriot C2

Interfejs WMI zastąpi pikselową grafikę i skomplikowany system katalogów funkcjami, które doskonale zna każdy gracz – grafiką 3D, czytelnymi stronami stanu systemu oraz funkcjami wyszukiwania. Przeprowadzone przez Raytheon testy pokazują, że interfejs WMI poprawia czas reakcji żołnierzy i obniża prawdopodobieństwo wystąpienia błędu podczas walki, a także skraca czas potrzebny do wyszkolenia operatorów do obsługi systemu Patriot.

– Raytheon stale ulepsza, aktualizuje i unowocześnia  system Patriot, tak aby wyprzedzał on ewoluujące zagrożenia. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obrony Raytheon – Dzięki włączeniu opartego na najnowszych technologiach interfejsu WMI do wersji PDB 8.1 szesnastu partnerów programu Patriot otrzyma interfejs użytkownika dający im kompleksowy obraz pola walki.

W 2018 roku Wojska Lądowe USA zdecydowały o wdrożeniu interfejsu WMI we wszystkich 60 jednostkach ogniowych i 15 batalionach Patriot zarówno w systemach dowodzenia i kierowania na poziomie batalionu, jak i baterii. Wersja PDB 8.1 z interfejsem WMI ma osiągnąć wstępną gotowość operacyjną w Wojskach Lądowych USA w roku 2022. Następnie, gdy partnerzy Patriot będą modernizować swoje systemy do wersji PDB 8.1, interfejs WMI będzie już częścią tej modernizacji.

Działanie interfejsu: można zobaczyć na stronie: https://www.raytheon.com/news/feature/patriot_command_and_control

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2018 roku wyniosły 27 mld dolarów i która zatrudnia 67 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 97 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”