Stany Zjednoczone i sojusznicy zainwestują 202 mln dolarów w system zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

TEWKSBURY, Massachusetts, 13 lutego 2017 r. – Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) rozpoczęła prace nad ulepszeniami sprawdzonego w boju systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™, które zwiększą możliwości systemu i jeszcze bardziej podniosą jego gotowość bojową.

Kontrakt został zawarty przez Dowództwo ds. Zamówień U.S. Army i sfinansowany przez 13 krajów, które używają Patriota do obrony. Departament Obrony poinformował o tym 1 lutego 2017 r.

„Członkowie partnerskiej wspólnoty Patriota dzielą się kosztami prac inżynierskich, które dla jednego kraju mogłyby okazać się wygórowane – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. – Patriot wyprzedza ewoluujące zagrożenia, ponieważ został zaprojektowany pod kątem ciągłych udoskonaleń”.

Raytheon będzie rozwijał oprogramowanie, przeprowadzi analizę systemów, testy i udzieli wsparcia logistycznego, a także będzie wspierał poszczególne kraje partnerskie w spełnianiu indywidualnych wymogów.

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje
Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej 13 państw.

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

 Informacja dla redakcji

13 krajów partnerskich systemu Patriot to:

  • Stany Zjednoczone
  • Holandia
  • Niemcy
  • Japonia
  • Izrael
  • Arabia Saudyjska
  • Kuwejt
  • Tajwan
  • Grecja
  • Hiszpania
  • Korea Południowa
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Katar

Polska złożyła formalne zapytanie ofertowe w sprawie Patriota we wrześniu 2016 r.

 

Ostatnie informacje prasowe

Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii. Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje