Stany Zjednoczone i partnerzy programu Patriot w ciągu pięciu lat zainwestują 2,3 mld USD w zintegrowany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

TEWKSBURY, Mass., (31 stycznia 2018 r.) – Firma Raytheon [NYSE: RTN] unowocześnia zintegrowany system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot w ramach zamówienia na modernizację, opiewającego na kwotę 235 milionów USD, złożonego przez Armię Stanów Zjednoczonych.

Modernizacje systemu ogłoszone 30 stycznia br przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych będą finansowane przez 14 państw, które wybrały system Patriot jako system zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Jest to pierwsze zamówienie spośród 5 składanych corocznie zamówień nie określających terminu dostawy ani liczby sprzętu o łącznej sumie kontraktu wynoszącej ponad 2,3 mld USD.

„Czternaście państw–partnerów programu Patriot dzieli się kosztami dalszego doskonalenia systemu poprzez kolejne modernizacje – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes Zintegrowanych Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej w pionie Zintegrowanych Systemów Obrony firmy Raytheon. – W rezultacie wszystkie państwa partnerskie będą w stanie nadal wyprzedzać i zwalczać nawet najbardziej zaawansowane zagrożenia.”

Oto niektóre projekty, nad którymi będzie pracował Raytheon:

 • Opracowanie najnowocześniejszych metod przeszukiwania, namierzania, śledzenia, rozróżniania, trafienia i niszczenia pojawiających się zagrożeń, w tym taktycznych rakiet balistycznych, rakiet manewrujących i samolotów wojskowych.
 • Poszerzanie możliwości systemu Patriot w zakresie przeciwdziałania zaawansowanym urządzeniom zakłócającym działanie systemów elektronicznych.
 • Zwiększenie zdolności systemu Patriot do identyfikacji celów bojowych.
 • Zwiększenie interoperacyjności systemu Patriot z systemami obrony wyższej warstwy.
 • Opracowanie zaawansowanych pomocy szkoleniowych, w tym wirtualnych symulatorów charakteryzujących się wysoką wiernością odtwarzania.
 • Zmniejszanie kosztu cyklu użytkowania Patriota poprzez modernizację sprzętu i doskonalenie niezawodności systemu.

Globalne rozwiązania Patriot stanowią najbardziej zaawansowany taktyczny system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na świecie, zapewniający obronę przed pełną gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym samolotów, taktycznych rakiet balistycznych, rakiet manewrujących oraz bezpilotowych statków powietrznych.

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2017 roku wyniosły 25 mld dolarów i która zatrudnia 64 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

 

Informacja dodatkowa dla mediów:
Grono 14 państw – użytkowników systemu Patriot obejmuje:

 • Stany Zjednoczone
 • Holandię
 • Niemcy
 • Japonię
 • Izrael
 • Królestwo Arabii Saudyjskiej
 • Kuwejt
 • Tajwan
 • Grecję
 • Hiszpanię
 • Republikę Korei
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
 • Katar
 • Rumunię

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”