Rząd USA wyraził zgodę na eksport nowoczesnej technologii radaru Patriot

Oparta na azotku galu (GaN) technologia AESA pozwala na obniżenie kosztów i kolejne udoskonalenia w przyszłości

TEWKSBURY, Massachusetts, (19 lutego 2015 r.) — Rząd Stanów Zjednoczonych zezwolił firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] na eksport czujnika Patriot™ wykorzystującego technologię aktywnego elektronicznego skanowania fazowego (Active Electronically Scanned Array – AESA) opartą na azotku galu (GaN) do państw-partnerów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.

– Technologia AESA oparta na GaN umożliwi nabywcom sprawdzonego w walce systemu Patriot zoptymalizowane śledzenie celów w promieniu 360 stopni i pozwoli przygotować grunt pod przyszłe udoskonalenia systemu zwiększające zakres jego możliwości. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. – Technologia AESA oparta na GaN pozwala na zwiększenie już dziś wysokiej niezawodności systemu Patriot i znacząco redukuje roczne koszty obsługi i konserwacji radaru, które i tak są już mniejsze dzięki innym, niedawno wprowadzonym ulepszeniom radaru Patriot.

Sprawdzona, dojrzała technologia AESA oparta na GaN, która stanie się częścią systemu Patriot, jest wykorzystywana w projekcie nowego radaru obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej marynarki wojennej USA, a także w wielu systemach stosowanych w siłach powietrznych tego państwa. W lutym 2014 roku firma Raytheon zademonstrowała prototyp opartej na GaN anteny AESA dla radaru Patriot. W prototypie tym zastosowano azotek galu wyprodukowany w zakładzie Raytheona, który jako pierwszy otrzymał przyznawany przez departament obrony USA certyfikat gotowości do produkcji (Manufacturing Readiness Level – MRL) poziomu 8, co pokazuje, że azotek galu Raytheon jest gotowy do wejścia do produkcji po zademonstrowaniu wysokiego standardu procesów produkcyjnych i kontroli jakości. 

O technologii GaN

Firma Raytheon jest liderem w zakresie tworzenia innowacji i rozwoju technologii azotku galu (GaN) już od 15 lat i zainwestowała ponad 150 milionów dolarów, aby jak najszybciej wdrożyć tę najnowszą technologię w wojsku przy nikich kosztach i bez ryzyka. Firma Raytheon zademonstrowała dojrzałość tej technologii na wiele różnych sposobów, przewyższając na przykład wymagania w zakresie niezawodności związane z wdrożeniem tej technologii do produkcji systemów obronnych.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”