Raytheon zdobywa kontrakt o wartości ponad 2 mld dol. na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

Firma Raytheon Company otrzymała kontrakt o wartości ponad 2 mld dol.

Tewksbury, Massachusetts (17 kwietnia 2015 r.) – Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) poinformowała dziś, że otrzymała kontrakt o wartości ponad 2 mld dol. na dostarczenie sprawdzonego w boju systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ nieujawnionemu zagranicznemu klientowi.

Kontrakt, przyznany 2 kwietnia 2015 r. i zaksięgowany w drugim kwartale jako bezpośrednia sprzedaż komercyjna, obejmuje nowo wyprodukowane jednostki ogniowe Patriot z najnowszymi technologiami wykrywania, identyfikowania i niszczenia celów. Umowa obejmuje też pełen pakiet szkoleniowy oraz wyposażenie pomocnicze.

„W ciągu pięciu minionych miesięcy Katar, Korea, a teraz również kolejny zagraniczny partner wybrali rozwiązanie firmy Raytheon, ponieważ mają zaufanie do najbardziej zaawansowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej — powiedział Daniel J. Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. — Łącznie z najnowszym kontraktem, zagraniczne zamówienia na Patriota osiągnęły wartość ponad 5 mld dol. od końca grudnia 2014 r.”.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA