Raytheon zdobywa kontrakt o wartości 225 milionów dolarów na podniesienie zdolności systemu Patriot w zakresie obrony przeciwrakietowej

ANDOVER, Massachusetts (28 listopada 2016 r.) – Nieujawnione państwo z grupy 13 użytkowników sprawdzonego w boju systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ przyznało firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] w ramach bezpośredniej sprzedaży komercyjnej kontrakt o wartości 225 milionów dolarów na zwiększenie możliwości systemu. Kontrakt przyznano 19 października.

„Nasi klienci kontynuują inwestycje w system Patriot, ponieważ Patriot ratuje życie  – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes firmy Raytheon ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – Pozyskanie dodatkowych zdolności pozwoli naszemu klientowi skuteczniej bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami w postaci taktycznych rakiet balistycznych, rakiet manewrujących i wrogich samolotów”.

Patriot jest zbudowany na solidnym fundamencie, na który składa się ponad 1400 prób w locie, 3000 testów naziemnych oraz doświadczenia pięciu krajów, które korzystały z systemu podczas operacji bojowych.

Kontrakt przyznano niespełna 45 dni po tym, jak Polska oficjalnie wystosowała prośbę o ofertę  na zakup systemu Patriot do rządu Stanów Zjednoczonych, a Holandia przyznała firmie Raytheon kontrakt na modernizację jej własnych jednostek Patriot. Od grudnia 2014 roku 13 państw partnerskich systemu Patriot zainwestowało ponad 7,2 miliarda dolarów w kupno i modernizację systemu.

Globalne Rozwiązania Patriot

Globalne Rozwiązania Patriot firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2015 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych, produkty i usługi C5ITM w zakresie wykrywania, efektów i wsparcia misji klientom w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze: @raytheon oraz @Patriot_PL.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA