Raytheon zdobywa kontrakt o wartości 109 mln dol. na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

Amerykańscy i międzynarodowi partnerzy programu Patriot™ wzmacniają obronę przed ewoluującymi zagrożeniami

Tewksbury, Massachusetts, (18 września 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) zdobyła kontrakt o wartości 109 mln dol. na usługi inżynierskie związane z jej systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. Umowa zawarta z U.S. Army Aviation and Missile Command w Arsenale Redstone w stanie Alabama dotyczy wsparcia technicznego oraz usług świadczonych na rzecz U.S. Army oraz klientów Foreign Military Sales w celu zagwarantowania gotowości bojowej ich systemów Patriot.

„Klienci z całego świata skorzystają na usługach konserwacyjnych i modernizacyjnych wynikających z tego kontraktu, zwłaszcza na ulepszeniach technicznych, które zaprojektowano z myślą o zwalczaniu ewoluujących zagrożeń — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon. — U.S. Army rozumie, jak ważne jest inwestowanie w utrzymanie sprawności bojowej systemu Patriot, zwłaszcza w obliczu niestabilnej sytuacji międzynarodowej”.

Na mocy umowy Raytheon będzie analizował systemy, tworzył oprogramowanie, przeprowadzał testy i udzielał wsparcia logistycznego, a także wykonywał inne prace związane z wymaganiami poszczególnych krajów w Andover w Massachusetts; w Tewksbury w Massachusetts; w Huntsville na Alasce; oraz w White Sands w Nowym Meksyku.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”