Raytheon zdobywa kontrakt o wartości 109 mln dol. na system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

Amerykańscy i międzynarodowi partnerzy programu Patriot™ wzmacniają obronę przed ewoluującymi zagrożeniami

Tewksbury, Massachusetts, (18 września 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) zdobyła kontrakt o wartości 109 mln dol. na usługi inżynierskie związane z jej systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot. Umowa zawarta z U.S. Army Aviation and Missile Command w Arsenale Redstone w stanie Alabama dotyczy wsparcia technicznego oraz usług świadczonych na rzecz U.S. Army oraz klientów Foreign Military Sales w celu zagwarantowania gotowości bojowej ich systemów Patriot.

„Klienci z całego świata skorzystają na usługach konserwacyjnych i modernizacyjnych wynikających z tego kontraktu, zwłaszcza na ulepszeniach technicznych, które zaprojektowano z myślą o zwalczaniu ewoluujących zagrożeń — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon. — U.S. Army rozumie, jak ważne jest inwestowanie w utrzymanie sprawności bojowej systemu Patriot, zwłaszcza w obliczu niestabilnej sytuacji międzynarodowej”.

Na mocy umowy Raytheon będzie analizował systemy, tworzył oprogramowanie, przeprowadzał testy i udzielał wsparcia logistycznego, a także wykonywał inne prace związane z wymaganiami poszczególnych krajów w Andover w Massachusetts; w Tewksbury w Massachusetts; w Huntsville na Alasce; oraz w White Sands w Nowym Meksyku.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA