Raytheon zdobył kontrakt o wartości 655 mln dolarów na dostawę systemu Patriot

Kuwejt modernizuje obronę powietrzną korzystając z najnowocześniejszej technologii przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na świecie

Tewksbury, Massachusetts (3 marca 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) zdobyła kontrakt na dostawę nowych baterii sprawdzonego w warunkach bojowych systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ dla Kuwejtu. Jednostki te to kolejne baterie systemu Patriot w posiadaniu tego państwa, które korzysta z nich do zwalczania zarówno obecnych, jak i ewoluujących zagrożeń.

Kontrakt przyznany został w ramach programu Foreign Military Sale przez Dowództwo Obrony Powietrznej i Antybalistycznej Sił Lądowych USA (U.S. Army Aviation and Missile Command) z siedzibą w Redstone Arsenal w stanie Alaska. Obejmuje on dostawę nowych baterii systemu Patriot, których zalety to zwiększona moc obliczeniowa, radar o wyższej wydajności przetwarzania danych, ulepszony interfejs użytkownika oraz niższe koszty eksploatacji.

– Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania nowoczesnym systemem Patriot i zapotrzebowania na ten system, czego dowodzi fakt, że jest on wykorzystywany w punktach zapalnych na całym świecie. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon – Kuwejt jest członkiem rodziny Patriot, obejmującej 12 państw, które wybrały ten system jako podstawę swojej strategii obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Decyzja zmierzająca do dalszego wzmocnienia możliwości obronnych Kuwejtu dzięki nowym, zaawansowanym technicznie bateriom raz jeszcze potwierdza siłę naszej współpracy oraz zaufanie, jakim kraj ten darzy system Patriot, gwarantujący skuteczną ochronę jego ludności i kluczowej infrastruktury.

Prace w ramach kontraktu zrealizowane zostaną w zakładach Integrated Air Defense Center firmy Raytheon (Andover w stanie Massachusetts) przy wsparciu globalnego zespołu dostawców systemu Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”