Raytheon zakończył pierwszą rundę testów nowego radaru LTAMDS

Testy ukończono przed upływem pięciu miesięcy od przyznania kontraktu na budowę radaru przez US Army

ANDOVER, Mass., 17 marca 2020 r. — Firma Raytheon [NYSE: RTN] zakończyła pierwszą rundę  testów pierwszej, częściowo skompletowanej anteny nowego radaru dla US Army znanego jako LTAMDS (Lower Tier Air and Missile Defense Sensor). Ten kluczowy etap został zrealizowany przed upływem pięciu miesięcy od wyboru przez US Army firmy Raytheon na dostawcę LTAMDS – radaru nowej generacji, który będzie skutecznie zwalczał zaawansowane zagrożenia, takie jak broń hipersoniczna.

– Dzięki zakończeniu wstępnych testów Raytheon jest o krok bliżej przekazania radaru LTAMDS żołnierzom US Army – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon Integrated Defense Systems – Zarówno Raytheon, jak i nasi partnerzy kontynuują inwestycje w ludzi, technologie i zdolności produkcyjne, aby zagwarantować terminową dostawę radaru zgodnie z trybem pilnego wprowadzenia do służby (Urgent Materiel Release) w US Army.

Testy polegały na przeprowadzeniu kalibracji anteny głównej radaru LTAMDS w klimatyzowanym pomieszczeniu testowym, gdzie poddano ocenie jego skuteczność przeciw symulowanym celom. Po zakończeniu testów antena jest montowana w precyzyjnie wykonanej obudowie w celu jej integracji i dalszych badań. Następnie rozpocznie ona testy na prawdziwym poligonie, gdzie zostanie sprawdzona jej skuteczność w namierzaniu prawdziwych celów.

LTAMDS składa się z przedniej anteny głównej oraz dwóch dodatkowych anten umieszczonych z tyłu radaru. Anteny te współpracują ze sobą, umożliwiając operatorom jednoczesne wykrywanie i zwalczanie wielu celów zbliżających się z dowolnego kierunku, co gwarantuje wyeliminowanie „martwych stref” na polu walki. Antena główna radaru LTAMDS ma mniej więcej ten sam rozmiar, co antena obecnego radaru Patriot™, ale odznacza się ponad dwa razy lepszymi parametrami. Radar LTAMDS stworzono specjalnie na potrzeby zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej US Army, ale jednocześnie wykorzystano w nim dotychczasowy dorobek osiągnięć związanych z systemem Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”