Raytheon zachęca do rozwoju transatlantyckiej współpracy przemysłowej

Dyrektor generalny Raytheon International przemawia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

Monachium (31 stycznia 2014 r.) – Przemawiając na 50. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, dyrektor generalny Raytheon International Inc., John D. Harris II, wezwał uczestników do rozważenia nowych możliwości do zacieśnienia transatlantyckiej współpracy przemysłowej, mówiąc: „Musimy podejmować inicjatywy, które zapewnią większą efektywność kosztową, a zarazem utrzymają lub zwiększą nasze zdolności obronne”.

Harris wygłosił tę uwagę podczas dyskusji panelowej na temat przyszłości europejskiej obronności, w której wzięli udział również aktualni i byli europejscy ministrowie obrony oraz dyrektor generalny Grupy Airbus. Następnie dodał: „Perspektywa bardziej otwartych, konkurencyjnych rynków powstałych w wyniku umowy o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską reprezentuje okazje, a nie zagrożenia dla europejskich i północnoamerykańskich firm obronnych. Wspólnie możemy wyznaczać standardy i stać się motorem rozwoju współpracy w branży obronnej na całym świecie”.

Raytheon zatrudnia ponad 3000 pracowników i ma około 500 dostawców w krajach Europy. Holdingi i spółki firmy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Francji wykorzystują lokalnie opracowane technologie i specjalistyczną wiedzę do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które są eksportowane do krajów UE, Stanów Zjednoczonych i innych państw.

W Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa bierze udział 80 delegacji z Europy i innych krajów świata, w tym głowy państw i szefowie rządów, wysocy urzędnicy rządowi oraz przywódcy międzynarodowych organizacji.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA