Raytheon wspiera dzieci poległych polskich żołnierzy w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności

Firma Raytheon i Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość” podpisały porozumienie o wspólnej realizacji nowych projektów, których celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży ze Stowarzyszenia pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Rozszerzamy nasze partnerstwo ze Stowarzyszeniem Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”, skupiając się na edukacji. Poprzez programy i środki zapewnione młodzieży ze Stowarzyszenia, pomożemy im zdobyć umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w szkole oraz zainspirujemy ich do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych – powiedział John P. Baird, wice prezes ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon Integrated Defense Systems.

W ramach tej umowy, dzieci i młodzież otrzymają całoroczne stypendia, dzięki którym będą miały okazję skorzystać z dodatkowych zajęć, aby usystematyzować swoją wiedzę, pogłębić ją i rozwijać swoje pasje.

Ponadto, Raytheon sfinansował wyjazd dzieci ze szkół ponadpodstawowych do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkały u rodzin angielskich i uczęszczały na kurs językowy. Ośmiu nastolatków w wieku 14-18 lat spędziło czas na nauce języka angielskiego i poznawaniu kultury.

Gdyby była taka możliwość, chciałbym ponownie wziąć udział w takim kursie. Znacząco poprawiłem swoje zdolności językowe, które będę mógł wykorzystać nie tylko podczas wyjazdów wakacyjnych, ale może również w życiu zawodowym albo na studiach. Myślę o studiach na kierunku mechanika. – powiedział Łukasz, jeden z uczestników kursu.

Ponadto, zorganizowana zostanie wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie dzieci będą mogły zabawić się w odkrywców i badaczy nauki.

Te wspólne działania odbywają się pod patronatem Meriana C. Coopera, lotnika amerykańskiego, który walczył ramię w ramię z Polakami podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.

Raytheon i Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość” rozpoczęły współpracę w roku 2016. Objęła ona zorganizowanie warsztatów psychologiczno-terapeutycznych dla rodzin żołnierzy poległych w misjach poza granicami kraju.

Film nt. Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”: https://youtu.be/8gjf_01N0qw

O firmie Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2016 roku wyniosły 24 mld dolarów i która zatrudnia 63 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon. 

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

O Stowarzyszeniu Pamięć i Przyszłość
Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość powstało w 2012 r. Jego celem jest dbałość i obrona interesów społecznych, socjalnych i bytowych Rodzin Poległych Żołnierzy. Stowarzyszenie stawia sobie za zadanie zapewnienie pomocy medycznej, rehabilitacyjnej i psychologicznej rodzinom Poległych Żołnierzy.

O Merianie C. Cooperze
Merian C. Cooper (1893-1973), amerykański lotnik i filmowiec. Brał udział w dwóch wojnach światowych oraz w wojnie polsko-bolszewickiej, organizując Eskadrę Kościuszkowską.

Cooper pochodził z rodziny silnie związanej z Polską i chciał spłacić Polsce dług wdzięczności za wsparcie Polaków podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775-1783). Podania mówią, że prapradziad Meriana, John Cooper złożył takie zobowiązanie Kazimierzowi Pułaskiemu w trakcie bitwy pod Savannah.

Cooper jest kawalerem Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari, otrzymanego z rąk Marszałka Józefa Piłsudskiego po powrocie z sowieckiej niewoli w 1921 roku.

Po zakończeniu wojny powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako producent filmowy. Jego najbardziej znanym w Polsce dziełem jest film „King Kong” z 1933 roku.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”