Raytheon wspiera dzieci poległych polskich żołnierzy w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności

Firma Raytheon i Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość” podpisały porozumienie o wspólnej realizacji nowych projektów, których celem jest umożliwienie dzieciom i młodzieży ze Stowarzyszenia pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Rozszerzamy nasze partnerstwo ze Stowarzyszeniem Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”, skupiając się na edukacji. Poprzez programy i środki zapewnione młodzieży ze Stowarzyszenia, pomożemy im zdobyć umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w szkole oraz zainspirujemy ich do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych – powiedział John P. Baird, wice prezes ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon Integrated Defense Systems.

W ramach tej umowy, dzieci i młodzież otrzymają całoroczne stypendia, dzięki którym będą miały okazję skorzystać z dodatkowych zajęć, aby usystematyzować swoją wiedzę, pogłębić ją i rozwijać swoje pasje.

Ponadto, Raytheon sfinansował wyjazd dzieci ze szkół ponadpodstawowych do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkały u rodzin angielskich i uczęszczały na kurs językowy. Ośmiu nastolatków w wieku 14-18 lat spędziło czas na nauce języka angielskiego i poznawaniu kultury.

Gdyby była taka możliwość, chciałbym ponownie wziąć udział w takim kursie. Znacząco poprawiłem swoje zdolności językowe, które będę mógł wykorzystać nie tylko podczas wyjazdów wakacyjnych, ale może również w życiu zawodowym albo na studiach. Myślę o studiach na kierunku mechanika. – powiedział Łukasz, jeden z uczestników kursu.

Ponadto, zorganizowana zostanie wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie dzieci będą mogły zabawić się w odkrywców i badaczy nauki.

Te wspólne działania odbywają się pod patronatem Meriana C. Coopera, lotnika amerykańskiego, który walczył ramię w ramię z Polakami podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.

Raytheon i Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość” rozpoczęły współpracę w roku 2016. Objęła ona zorganizowanie warsztatów psychologiczno-terapeutycznych dla rodzin żołnierzy poległych w misjach poza granicami kraju.

Film nt. Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość”: https://youtu.be/8gjf_01N0qw

O firmie Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2016 roku wyniosły 24 mld dolarów i która zatrudnia 63 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon. 

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

O Stowarzyszeniu Pamięć i Przyszłość
Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość powstało w 2012 r. Jego celem jest dbałość i obrona interesów społecznych, socjalnych i bytowych Rodzin Poległych Żołnierzy. Stowarzyszenie stawia sobie za zadanie zapewnienie pomocy medycznej, rehabilitacyjnej i psychologicznej rodzinom Poległych Żołnierzy.

O Merianie C. Cooperze
Merian C. Cooper (1893-1973), amerykański lotnik i filmowiec. Brał udział w dwóch wojnach światowych oraz w wojnie polsko-bolszewickiej, organizując Eskadrę Kościuszkowską.

Cooper pochodził z rodziny silnie związanej z Polską i chciał spłacić Polsce dług wdzięczności za wsparcie Polaków podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775-1783). Podania mówią, że prapradziad Meriana, John Cooper złożył takie zobowiązanie Kazimierzowi Pułaskiemu w trakcie bitwy pod Savannah.

Cooper jest kawalerem Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari, otrzymanego z rąk Marszałka Józefa Piłsudskiego po powrocie z sowieckiej niewoli w 1921 roku.

Po zakończeniu wojny powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako producent filmowy. Jego najbardziej znanym w Polsce dziełem jest film „King Kong” z 1933 roku.

Ostatnie informacje prasowe

Raytheon umacnia obecność w Polsce Raytheon umacnia obecność w Polsce
Raytheon umacnia obecność w Polsce
Raytheon ukończył pierwszą partię radarów Patriot z anteną produkcji PIT-RADWAR Raytheon ukończył pierwszą partię radarów Patriot z anteną produkcji PIT-RADWAR
Raytheon ukończył pierwszą partię radarów Patriot z anteną produkcji PIT-RADWAR
Rumunia kupi dodatkowe pociski przechwytujące systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot Rumunia kupi dodatkowe pociski przechwytujące systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot
Rumunia kupi dodatkowe pociski przechwytujące systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot
Kolejny krok we współpracy HSW i Raytheon Kolejny krok we współpracy HSW i Raytheon
Kolejny krok we współpracy HSW i Raytheon
Raytheon otrzymał kontrakt o wartości 693 milionów USD na produkcję systemu Patriot dla Szwecji Raytheon otrzymał kontrakt o wartości 693 milionów USD na produkcję systemu Patriot dla Szwecji
Raytheon otrzymał kontrakt o wartości 693 milionów USD na produkcję systemu Patriot dla Szwecji
Centrum Nauki Kopernik i firma Raytheon rozwijają działania na rzecz edukacji młodzieży w obszarze nauk ścisłych