Utworzenie Raytheon Technologies stworzyło jeden i większych globalnych podmiotów z obszaru obronności. Firma zainaugurowała swoją działalność w kwietniu 2020 roku. To jednak tylko formalnie nowy podmiot na rynku. W ramach równorzędnego połączenia dokonano integracji istniejących od lat gigantów w postaci Raytheon Corporation oraz United Technologies.
Jak przystało na podmiot o globalnym zasięgu, fuzja ta ma swoje odbicie także w naszym kraju. Raytheon i United Technologies były bowiem od lat obecne w Polsce, zatrudniając ponad 8,5 tysiąca osób w kilku zakładach i coraz aktywniej włączając się także w działania prospołeczne. Obecnie tę działalność kontynuuje Raytheon Technologies.
Połączenie Raytheon Corporation i United Technologies, firm szczególnie wyspecjalizowanych odpowiednio w sektorze obronnym i lotniczym, zapewni nowe możliwości, daleko wykraczające poza kontynent amerykański. l takie są zapowiedzi Amerykanów. Raytheon Technologies ma ambicje i narzędzia, aby to zrealizować i zdefiniować przyszłość obronności i lotnictwa. Efekt skali i synergii potencjałów mierzyć można zatrudnieniem na poziomie 195 tysięcy pracowników, w tym 60 tysięcy inżynierów działających w dużej mierze w zaawansowanych technologiach. To musi wpłynąć na kolejny impuls innowacyjny i nowe technologie wyniesione z laboratoriów na linie produkcyjne.
„Nowa Technika Wojskowa”, nr 1/2021, str. 38-39, autor Mariusz Cielma.
Dzięki uprzejmości redakcji miesięcznika Nowa Technika Wojskowa cała treść artykułu jest dostępna tutaj.