Raytheon rozszerza współpracę z polskim przemysłem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania polskiego Patriota

Raytheon kieruje do polskich firm pierwszą transzę zapytań ofertowych dotyczących kluczowych komponentów polskiego Patriota.

Warszawa (4 listopada 2015 r.) — Raytheon Company (NYSE: RTN) przygotował pierwszą transzę zapytań ofertowych dla polskich firm, które będą uczestniczyć w budowie polskiego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™. Polskie firmy zapraszane są do składania ofert współpracy z Raytheonem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania wielu kluczowych elementów polskiego Patriota.

„Raytheon powierza polskiemu przemysłowi ważne, odpowiedzialne zadania przy budowie systemu, który będzie bronił suwerenności Polski przed zagrożeniami z powietrza — powiedział John Baird, wiceprezes zintegrowanych systemów  obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon. — To pierwsze z wielu zapytań ofertowych, które zwiększą przemysłowy i inżynierski potencjał kraju a jednocześnie przyczyniają się do stworzenia nowych miejsc pracy w Polsce”.

Raytheon zaproponował trójfazowy program budowy polskiego Patriota.

  • Faza 1 koncentruje się na  bezpośrednich zagrożeniach dla Polski, takich jak wrogie kraje, które dysponują samolotami, taktycznymi rakietami balistycznymi, rakietami manewrującymi i bezzałogowymi aparatami latającymi.
  • Faza 1 przewiduje też dostarczenie Polsce systemu Patriot Configuration 3+, najnowszej dostępnej obecnie konfiguracji Patriota. Będzie on zawierał polskie komponenty, w tym antenę systemu identyfikacji „swój-obcy” (Identification Friend or Foe, IFF) produkowaną przez PIT-RADWAR. Ta sama antena IFF zostanie zamówiona przez inne kraje należące do grona 13 państw -użytkowników Patriota w ramach modernizacji Configuration 3+.
  • Faza 2 i 3 polskiego programu Patriot dotyczy obrony Polski przed agresorami poprzez opracowanie, zbudowanie i wdrożenie przez Raytheona we współpracy z polskim przemysłem 360-stopniowego radaru dla polskiego Patriota.

Pierwsza transza zapytań ofertowych obejmuje wszystkie trzy fazy programu. Podobnie jak antena z PIT-RADWAR, wyprodukowane w Polsce elementy będą mogły zostać zakupione przez inne kraje korzystające z systemu Patriot.

Więcej wiadomości o polskim Patriocie można znaleźć na stronie  http//patriotsystem.pl oraz  Twitterze: @Patriot_PL

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA