Raytheon rozszerza współpracę z polskim przemysłem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania polskiego Patriota

Raytheon kieruje do polskich firm pierwszą transzę zapytań ofertowych dotyczących kluczowych komponentów polskiego Patriota.

Warszawa (4 listopada 2015 r.) — Raytheon Company (NYSE: RTN) przygotował pierwszą transzę zapytań ofertowych dla polskich firm, które będą uczestniczyć w budowie polskiego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™. Polskie firmy zapraszane są do składania ofert współpracy z Raytheonem w zakresie projektowania, opracowywania i budowania wielu kluczowych elementów polskiego Patriota.

„Raytheon powierza polskiemu przemysłowi ważne, odpowiedzialne zadania przy budowie systemu, który będzie bronił suwerenności Polski przed zagrożeniami z powietrza — powiedział John Baird, wiceprezes zintegrowanych systemów  obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon. — To pierwsze z wielu zapytań ofertowych, które zwiększą przemysłowy i inżynierski potencjał kraju a jednocześnie przyczyniają się do stworzenia nowych miejsc pracy w Polsce”.

Raytheon zaproponował trójfazowy program budowy polskiego Patriota.

  • Faza 1 koncentruje się na  bezpośrednich zagrożeniach dla Polski, takich jak wrogie kraje, które dysponują samolotami, taktycznymi rakietami balistycznymi, rakietami manewrującymi i bezzałogowymi aparatami latającymi.
  • Faza 1 przewiduje też dostarczenie Polsce systemu Patriot Configuration 3+, najnowszej dostępnej obecnie konfiguracji Patriota. Będzie on zawierał polskie komponenty, w tym antenę systemu identyfikacji „swój-obcy” (Identification Friend or Foe, IFF) produkowaną przez PIT-RADWAR. Ta sama antena IFF zostanie zamówiona przez inne kraje należące do grona 13 państw -użytkowników Patriota w ramach modernizacji Configuration 3+.
  • Faza 2 i 3 polskiego programu Patriot dotyczy obrony Polski przed agresorami poprzez opracowanie, zbudowanie i wdrożenie przez Raytheona we współpracy z polskim przemysłem 360-stopniowego radaru dla polskiego Patriota.

Pierwsza transza zapytań ofertowych obejmuje wszystkie trzy fazy programu. Podobnie jak antena z PIT-RADWAR, wyprodukowane w Polsce elementy będą mogły zostać zakupione przez inne kraje korzystające z systemu Patriot.

Więcej wiadomości o polskim Patriocie można znaleźć na stronie  http//patriotsystem.pl oraz  Twitterze: @Patriot_PL

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”