Raytheon podejmuje prace nad radarem obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej dla U.S. Navy

Firma Raytheon otrzymała od U.S. Navy zlecenie na rozpoczęcie prac rozwojowych nad nowym radarem obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej (Air and Missile Defense Radar). Zlecenie to zostało złożone po oficjalnym włączeniu do bazy danych Government Accountability Office, instytucji kontrolnej Kongresu USA, informacji o wycofaniu sprzeciwu przeciwko przyznaniu kontraktu na radar AMDR firmie Raytheon.

10 października 2013 r. firma Raytheon zdobyła wart ok. 385 mln dolarów kontrakt na opracowanie, rozwój, integrację, testy i dostawę radaru obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej działającego w paśmie S (Air and Missile Defense S-Band Radar – AMDR-S) oraz systemu sterowania Radar Suite Controller (RSC). AMDR to zintegrowany radar obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej następnej generacji, projektowany dla U.S. Navy z myślą o niszczycielach klasy Flight III Arleigh Burke (DDG 51), na których znaleźć się ma w 2016 roku.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA