Raytheon podejmuje prace nad radarem obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej dla U.S. Navy

Firma Raytheon otrzymała od U.S. Navy zlecenie na rozpoczęcie prac rozwojowych nad nowym radarem obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej (Air and Missile Defense Radar). Zlecenie to zostało złożone po oficjalnym włączeniu do bazy danych Government Accountability Office, instytucji kontrolnej Kongresu USA, informacji o wycofaniu sprzeciwu przeciwko przyznaniu kontraktu na radar AMDR firmie Raytheon.

10 października 2013 r. firma Raytheon zdobyła wart ok. 385 mln dolarów kontrakt na opracowanie, rozwój, integrację, testy i dostawę radaru obrony przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej działającego w paśmie S (Air and Missile Defense S-Band Radar – AMDR-S) oraz systemu sterowania Radar Suite Controller (RSC). AMDR to zintegrowany radar obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej następnej generacji, projektowany dla U.S. Navy z myślą o niszczycielach klasy Flight III Arleigh Burke (DDG 51), na których znaleźć się ma w 2016 roku.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”