Raytheon otrzymuje kontrakt Title III na rozwój przełomowej technologii azotku galu

TEWKSBURY, Massachusetts, (19 października 2016 r.) – Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych USA oraz Biuro Sekretarza Obrony przyznały firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] kontrakt o wartości 14,9 mln USD na dalsze ulepszenie procesu produkcji półprzewodników opartych na technologii azotku galu (GaN). Jest to kolejna umowa po kontrakcie Title III na technologię GaN zrealizowanym w 2013 roku i ma na celu usprawnienie działania, poprawę wydajności produkcji oraz zwiększenie niezawodności szerokopasmowych, monolitycznych, mikrofalowych obwodów scalonych i cyrkulatorów wytwarzanych przez Raytheon z wykorzystaniem technologii azotku galu.

GaN to materiał półprzewodnikowy, który efektywnie wzmacnia sygnały radiowe dużej mocy w mikrofalowym zakresie częstotliwości, zwiększając w ten sposób zasięg systemu, a jednocześnie ograniczając jego rozmiary, wagę, pobór prądu i koszty. GaN jest używany w szerokiej gamie wojskowych radarów i systemów obronnych, takich jak Air and Missile Defense Radar i Next Generation Jammer przeznaczone dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

„Jesteśmy dopiero na początku drogi, jeśli chodzi o wykorzystanie mocy, jaką przełomowa technologia azotku galu może zapewnić w zastosowaniach militarnych– powiedział Colin Whelan, wiceprezes ds. zaawansowanych technologii w dziale zintegrowanych systemów obrony firmy Raytheon. – Nowy kontrakt stanowi kontynuację dorobku 17 lat prac firmy Raytheon nad technologią GaN, w które zainwestowaliśmy ponad 200 milionów dolarów. W ciągu następnych dwóch lat ulepszymy proces wytwarzania GaN, aby zwiększyć efektywność wykorzystania częstotliwości radiowej, przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet zwiększaniu wydajności produkcji i zapewnianiu niezawodności tych układów”.

Demonstrator nowej technologii zostanie zastosowanyw systemie Next Generation Jammer tworzonym przez Raytheon Space i Airborne Systems, który ma wejść do wstępnej, ograniczonej produkcji w 2018 roku.

 

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”