Raytheon otrzymuje kontrakt Title III na rozwój przełomowej technologii azotku galu

TEWKSBURY, Massachusetts, (19 października 2016 r.) – Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych USA oraz Biuro Sekretarza Obrony przyznały firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] kontrakt o wartości 14,9 mln USD na dalsze ulepszenie procesu produkcji półprzewodników opartych na technologii azotku galu (GaN). Jest to kolejna umowa po kontrakcie Title III na technologię GaN zrealizowanym w 2013 roku i ma na celu usprawnienie działania, poprawę wydajności produkcji oraz zwiększenie niezawodności szerokopasmowych, monolitycznych, mikrofalowych obwodów scalonych i cyrkulatorów wytwarzanych przez Raytheon z wykorzystaniem technologii azotku galu.

GaN to materiał półprzewodnikowy, który efektywnie wzmacnia sygnały radiowe dużej mocy w mikrofalowym zakresie częstotliwości, zwiększając w ten sposób zasięg systemu, a jednocześnie ograniczając jego rozmiary, wagę, pobór prądu i koszty. GaN jest używany w szerokiej gamie wojskowych radarów i systemów obronnych, takich jak Air and Missile Defense Radar i Next Generation Jammer przeznaczone dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

„Jesteśmy dopiero na początku drogi, jeśli chodzi o wykorzystanie mocy, jaką przełomowa technologia azotku galu może zapewnić w zastosowaniach militarnych– powiedział Colin Whelan, wiceprezes ds. zaawansowanych technologii w dziale zintegrowanych systemów obrony firmy Raytheon. – Nowy kontrakt stanowi kontynuację dorobku 17 lat prac firmy Raytheon nad technologią GaN, w które zainwestowaliśmy ponad 200 milionów dolarów. W ciągu następnych dwóch lat ulepszymy proces wytwarzania GaN, aby zwiększyć efektywność wykorzystania częstotliwości radiowej, przy jednoczesnym utrzymaniu, a nawet zwiększaniu wydajności produkcji i zapewnianiu niezawodności tych układów”.

Demonstrator nowej technologii zostanie zastosowanyw systemie Next Generation Jammer tworzonym przez Raytheon Space i Airborne Systems, który ma wejść do wstępnej, ograniczonej produkcji w 2018 roku.

 

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA