Raytheon otrzymał wart 2,4 mld dolarów kontrakt na dostawę dla Kataru systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot

Katar dołącza do grona nabywców systemu Patriot™

Tewksbury, Massachusetts (22 grudnia 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) otrzymała kontrakt o wartości 2,4 mld dolarów na dostawę nowych jednostek ogniowych sprawdzonego w warunkach bojowych Systemu Przeciwlotniczego i Przeciwrakietowego Patriot dla Kataru w ramach programu Foreign Military Sales. Tym samym Katar, nowy nabywca systemu Patriot, stanie się 13. już operatorem tego systemu na świecie.

Zakup systemu jest częścią programu modernizacji i dofinansowania sił zbrojnych Kataru ogłoszonego w marcu tego roku. Kontrakt  obejmuje najnowsze jednostki ogniowe Patriot, które oferują zwiększoną moc obliczeniową i lepszą wydajność przetwarzania radaru, ulepszony interfejs użytkownika oraz niższe koszty eksploatacji w całym cyklu życia systemu.

System Patriot będzie stanowić fundament nowoczesnego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (Integrated Air and Missile Defense – IAMD) Kataru. Na początku miesiąca firma Raytheon ogłosiła zawarcie umowy z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych na budowę Centrum Kierowania Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (Air and Missile Defense Operations Center – ADOC) dla Kataru. Centrum to zapewni integrację systemów obrony powietrznej USA, w tym systemu Patriot, Radaru Wczesnego Ostrzegania (Early Warning Radar) i systemu THAAD, z systemami europejskimi oraz Centrum Operacji Powietrznych (Air Operation Center) Kataru.

– Kontrakt ten jest kolejnym przykładem zaufania, jakim państwa na całym świecie darzą sprawdzony w warunkach bojowych system Patriot. – powiedział Dan Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems – W miarę pozyskiwania nowych klientów nasi partnerzy na całym świecie czerpią korzyści z podziału kosztów modernizacji i udoskonaleń systemu poprzez jedyny w swoim rodzaju Program Usług Inżynieryjnych (Engineering Services Program) Raytheon. Zapewnia on, że system Patriot jest zawsze w najwyższym stopniu przygotowany do zwalczania obecnych i przyszłych zagrożeń w dowolnym miejscu na świecie.

Prace w ramach kontraktu prowadzone będą w zakładach Integrated Air Defense Center firmy Raytheon w Andover w stanie Massachusetts, w El Paso w Teksasie oraz w Huntsville w Alabamie. Firma wspierana jest przez globalną sieć ponad 2 700 dostawców systemu Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA