Raytheon otrzymał wart 2,4 mld dolarów kontrakt na dostawę dla Kataru systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot

Katar dołącza do grona nabywców systemu Patriot™

Tewksbury, Massachusetts (22 grudnia 2014 r.) — Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) otrzymała kontrakt o wartości 2,4 mld dolarów na dostawę nowych jednostek ogniowych sprawdzonego w warunkach bojowych Systemu Przeciwlotniczego i Przeciwrakietowego Patriot dla Kataru w ramach programu Foreign Military Sales. Tym samym Katar, nowy nabywca systemu Patriot, stanie się 13. już operatorem tego systemu na świecie.

Zakup systemu jest częścią programu modernizacji i dofinansowania sił zbrojnych Kataru ogłoszonego w marcu tego roku. Kontrakt  obejmuje najnowsze jednostki ogniowe Patriot, które oferują zwiększoną moc obliczeniową i lepszą wydajność przetwarzania radaru, ulepszony interfejs użytkownika oraz niższe koszty eksploatacji w całym cyklu życia systemu.

System Patriot będzie stanowić fundament nowoczesnego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (Integrated Air and Missile Defense – IAMD) Kataru. Na początku miesiąca firma Raytheon ogłosiła zawarcie umowy z Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych na budowę Centrum Kierowania Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (Air and Missile Defense Operations Center – ADOC) dla Kataru. Centrum to zapewni integrację systemów obrony powietrznej USA, w tym systemu Patriot, Radaru Wczesnego Ostrzegania (Early Warning Radar) i systemu THAAD, z systemami europejskimi oraz Centrum Operacji Powietrznych (Air Operation Center) Kataru.

– Kontrakt ten jest kolejnym przykładem zaufania, jakim państwa na całym świecie darzą sprawdzony w warunkach bojowych system Patriot. – powiedział Dan Crowley, prezes Raytheon Integrated Defense Systems – W miarę pozyskiwania nowych klientów nasi partnerzy na całym świecie czerpią korzyści z podziału kosztów modernizacji i udoskonaleń systemu poprzez jedyny w swoim rodzaju Program Usług Inżynieryjnych (Engineering Services Program) Raytheon. Zapewnia on, że system Patriot jest zawsze w najwyższym stopniu przygotowany do zwalczania obecnych i przyszłych zagrożeń w dowolnym miejscu na świecie.

Prace w ramach kontraktu prowadzone będą w zakładach Integrated Air Defense Center firmy Raytheon w Andover w stanie Massachusetts, w El Paso w Teksasie oraz w Huntsville w Alabamie. Firma wspierana jest przez globalną sieć ponad 2 700 dostawców systemu Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”