Raytheon otrzymał kontrakt na produkcję systemu Patriot dla Rumunii

TEWKSBURY, Mass., 25 maja 2018 r. – Armia USA przyznała firmie Raytheon Company [NYSE: RTN] kontrakt o wartości 395.8 mln USD na  produkcję systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot® dla Rumunii.

Zgodnie z umową ogłoszoną przez Departament Obrony 24 maja 2018 r. Raytheon zbuduje pierwszą, całkowicie nową jednostkę ogniową systemu Patriot dla Rumunii.

– Korzystamy z tego, czego nauczyliśmy się podczas budowy 220 jednostek ogniowych, dzięki czemu dotrzymamy ustalonego przez Rumunię harmonogramu wdrożenia systemu. – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obrony firmy Raytheon. – Pracujemy nad tym, aby rumuński przemysł mógł dołączyć do naszego globalnego łańcucha dostaw i chcemy już wkrótce złożyć nasze pierwsze zamówienie w jednej z rumuńskich firm.

Raytheon zamówił już tysiące niezbędnych elementów o długim czasie realizacji u setek dostawców i rozpoczął produkcję następujących części:

  • Niezbędnych komponentów elektronicznych
  • Części obrabianych maszynowo
  • Kart obwodowych i przewodów

Patriot stanowi podstawę obrony przeciwko pociskom balistycznym i manewrującym, nowoczesnym samolotom i dronom w siłach zbrojnych NATO i w Europie.

Państwa NATO dysponujące systemem Patriot: System Patriot posiadają obecnie USA, Niemcy, Grecja, Holandia i Hiszpania. Rumunia podpisała umowę (Letter of Offer and Acceptance – LOA) na zakup systemu Patriot 29 listopada, dzięki czemu stała się szóstym państwem NATO, które zakupiło ten system. Polska podpisała umowę LOA 28 marca, stając się siódmym państwem NATO, które zakupiło system Patriot.

Zainteresowanie systemem Patriot w Europie: Zakończono proces notyfikacji Kongresu USA w związku z potencjalną sprzedażą systemu Patriot Szwecji. Dnia 7 maja szwedzkie Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło, że otrzymało umowę (Letter of Offer and Acceptance) na zakup systemu Patriot

System Patriot firmy Raytheon jest to system przeciwrakietowy obejmujący radary, technologie dowodzenia i kierowania oraz wiele typów pocisków przechwytujących, które razem służą do wykrywania, identyfikacji i zwalczania taktycznych pocisków balistycznych, pocisków manewrujących, dronów, nowoczesnych samolotów i innych zagrożeń. Patriot stanowi podstawę zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej 15 państw.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”