Raytheon otrzymał kontrakt na dostawę systemu dowodzenia i kierowania dla zintegrowanego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Kataru

Centrum Kierowania Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (Air and Missile Defense Operations Center – ADOC) zintegruje amerykańskie i europejskie systemy obrony powietrznej i radary

Tewksbury, Massachusetts (1 grudnia 2014 r.) — Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych przyznały firmie Raytheon (NYSE: RTN) kontrakt wart 75,6 mln dolarów dotyczący zaprojektowania i wdrożenia Centrum Kierowania Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (Air and Missile Defense Operations Center – ADOC) dla Kataru w ramach programu Foreign Military Sales. Centrum to będzie pierwszą jednostką tego typu w regionie. Umowa jest częścią programu modernizacji i dofinansowania sił zbrojnych ogłoszonego przez Katar w marcu tego roku.

Centrum ADOC zapewni Katarowi zaawansowane możliwości w zakresie zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w tym integrację amerykańskich systemów, takich  jak Patriot™, Radar Wczesnego Ostrzegania (Early Warning Radar) oraz THAAD  z europejskimi systemami obrony powietrznej i radarami. ADOC zostanie również zintegrowane z Centrum Operacji Powietrznych (Air Operations Center – AOC) Kataru, również dostarczonym przez firmę Raytheon.

– Kontrakt ten podkreśla nasze możliwości w zakresie integracji oraz szerokie doświadczenie w dziedzinie zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – powiedział Dave Gulla, wiceprezes ds. globalnych zintegrowanych środków wykrywania w firmie Raytheon Integrated Defense Systems – Centrum ADOC będzie wyposażone w najnowsze rozwiązania w zakresie dowodzenia ikierowania, ochrony przed cyber-atakami oraz bezpieczeństwa informacji. Działania te zostaną podjęte we współpracy z Siłami Powietrznymi Kataru, co ma za zadanie wzmocnić bezpieczeństwo w regionie i spełnić wszystkie wymagania stawiane przez to państwo.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA