Raytheon Anschütz zwiększa obecność w Niemczech w ramach modernizacji obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej

KILONIA, Niemcy (14 lipca 2016 r.) – Raytheon Anschütz, spółka zależna będąca w stu procentach własnością Raytheon Company (NYSE: RTN), poczyniła kluczowe kroki zmierzające do objęcia roli lidera w programie Raytheona mającym na celu modernizację systemu obrony powietrznej Niemiec.

Działania te rozpoczęły się na wystawie ILA w Berlinie, gdzie ogłoszono, że Raytheon Anschütz zamierza stać się liderem w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Niemiec.

Firma Raytheon Anschütz wybrała już kilka niemieckich firm, które mogłyby stać się dostawcami dla systemu Patriot™. W trakcie realizowanej przez nas modernizacji niemieckich systemów Patriot firmy te otrzymają zapytania ofertowe o przewidywanej wartości ponad 100 mln euro w ciągu następnych trzech lat. – powiedział Lueder Hogrefe, dyrektor generalny Raytheon Anschütz. – Utworzyliśmy w Niemczech centrum zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, ponieważ rząd Niemiec zwrócił się do firmy Raytheon o uczestnictwo w programie TLVS w roli alternatywnego dostawcy. Wymagania niemieckiego MON dotyczące TLVS spełnimy w terminie, mieszcząc się w budżecie, a także przy znacznie niższym ryzyku, niż ktokolwiek inny.

TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem), czyli Taktyczny System Obrony Powietrznej, to niemiecki program modernizacji obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu.

Raytheon Anschütz zatrudnia ponad 600 osób w całych Niemczech.

Przejmując rolę przedstawiciela firmy Raytheon w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Niemczech, Raytheon Anschütz ma docelowo zarządzać bazą niemieckich dostawców, którzy zapewniają obecnie ponad 500 miejsc pracy w sektorze zbrojeniowym. W roku 2015 firma Raytheon przyznała kontrakty związane z obroną przeciwrakietową dwudziestu dwóm niemieckim dostawcom, a ich łączna wartość wyniosła ponad 39 mln dolarów.

Raytheon Anschütz kontynuuje 50-cioletnią historię współpracy firmy Raytheon z niemieckim przemysłem.

Raytheon uważa, że suwerenność państwa niemieckiego jest równie ważna dla programu TLVS, co dojrzałość technologiczna, koszty i sprawdzone działanie. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon. – Dzięki bliskiej współpracy Raytheon Anschütz z niemieckim przemysłem, możemy zagwarantować, że system Patriot spełni wszystkie potrzeby niemieckiego rządu.

Globalne Rozwiązania Patriot

Globalne Rozwiązania Patriot firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw

 

O Raytheon

Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2015 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych, produkty i usługi C5ITM w zakresie wykrywania, efektów i wsparcia misji klientom w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze: @raytheon oraz @Patriot_PL.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”