KILONIA, Niemcy (14 lipca 2016 r.) – Raytheon Anschütz, spółka zależna będąca w stu procentach własnością Raytheon Company (NYSE: RTN), poczyniła kluczowe kroki zmierzające do objęcia roli lidera w programie Raytheona mającym na celu modernizację systemu obrony powietrznej Niemiec.
Działania te rozpoczęły się na wystawie ILA w Berlinie, gdzie ogłoszono, że Raytheon Anschütz zamierza stać się liderem w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Niemiec.
Firma Raytheon Anschütz wybrała już kilka niemieckich firm, które mogłyby stać się dostawcami dla systemu Patriot™. W trakcie realizowanej przez nas modernizacji niemieckich systemów Patriot firmy te otrzymają zapytania ofertowe o przewidywanej wartości ponad 100 mln euro w ciągu następnych trzech lat. – powiedział Lueder Hogrefe, dyrektor generalny Raytheon Anschütz. – Utworzyliśmy w Niemczech centrum zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, ponieważ rząd Niemiec zwrócił się do firmy Raytheon o uczestnictwo w programie TLVS w roli alternatywnego dostawcy. Wymagania niemieckiego MON dotyczące TLVS spełnimy w terminie, mieszcząc się w budżecie, a także przy znacznie niższym ryzyku, niż ktokolwiek inny.
TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem), czyli Taktyczny System Obrony Powietrznej, to niemiecki program modernizacji obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu.
Raytheon Anschütz zatrudnia ponad 600 osób w całych Niemczech.
Przejmując rolę przedstawiciela firmy Raytheon w zakresie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Niemczech, Raytheon Anschütz ma docelowo zarządzać bazą niemieckich dostawców, którzy zapewniają obecnie ponad 500 miejsc pracy w sektorze zbrojeniowym. W roku 2015 firma Raytheon przyznała kontrakty związane z obroną przeciwrakietową dwudziestu dwóm niemieckim dostawcom, a ich łączna wartość wyniosła ponad 39 mln dolarów.
Raytheon Anschütz kontynuuje 50-cioletnią historię współpracy firmy Raytheon z niemieckim przemysłem.
Raytheon uważa, że suwerenność państwa niemieckiego jest równie ważna dla programu TLVS, co dojrzałość technologiczna, koszty i sprawdzone działanie. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon. – Dzięki bliskiej współpracy Raytheon Anschütz z niemieckim przemysłem, możemy zagwarantować, że system Patriot spełni wszystkie potrzeby niemieckiego rządu.
Globalne Rozwiązania Patriot
Globalne Rozwiązania Patriot firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw
O Raytheon
Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2015 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych, produkty i usługi C5ITM w zakresie wykrywania, efektów i wsparcia misji klientom w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze: @raytheon oraz @Patriot_PL.