Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie

Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia, w ramach zaangażowania społecznego w Polsce, prawie 40 pracowników warszawskiego biura Raytheon Missiles & Defense, podzielonych na dwie grupy, posprzątało teren zielony w Wilanowie.

Prace ogrodowe w warszawskich parkach to kolejna inicjatywa wolontariacka polskich pracowników Raytheon Missiles & Defense, Pratt & Whitney i Collins Aerospace. Spółki te, wchodzące w skład Raytheon Technologies, zatrudniają w Polsce blisko 8 tys. osób: w Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie i kilku innych miejscowościach.

„Wolontariat pracowniczy w Polsce jest przejawem naszego globalnego programu na rzecz społeczności lokalnych – w ciągu dziesięciu najbliższych lat firma ma zamiar zorganizować aż 10 milionów akcji wolontariackich na całym świecie. W ten sposób stara się dać coś od siebie społeczeństwu wszędzie tam, gdzie jest obecna” – mówi Shawn Rantas, dyrektor Programu WISŁA w Raytheon Missiles & Defense w Warszawie.

Oprócz wolontariatu, Raytheon Technologies w najbliższych dziesięciu latach będzie się angażował w działania wspierające:

  • zdobywanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych (STEM)
  • działalność obywatelską – poprzez promowanie proobywatelskich postaw wśród pracowników, wspieranie byłych żołnierzy w służbie cywilnej
  • lokalne inicjatywy społeczne – zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej.

Na te i inne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Raytheon Technologies zdecydował się przekazać w ww. okresie kwotę 500 milionów dolarów.

W Polsce w ramach wspierania inicjatyw edukacyjnych Raytheon Technologies i jego spółki zależne angażują się przede wszystkim w promowanie nauk ścisłych. Raytheon Missiles & Defense współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Collins Aerospace corocznie organizuje praktyczne warsztaty edukacyjne pt. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii”. Z kolei Pratt & Whitney prowadzi własne projekty we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza (m. in. Robolab).

Raytheon Misiles & Defense od kilku lat wspiera także Stowarzyszenie „Pamięć i Przyszłość”. Skupia ono rodziny żołnierzy poległych na misjach wojskowych. Celem współpracy jest przede wszystkim wsparcie dzieci – członków Stowarzyszenia – w ich edukacji.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”