Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie

Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia, w ramach zaangażowania społecznego w Polsce, prawie 40 pracowników warszawskiego biura Raytheon Missiles & Defense, podzielonych na dwie grupy, posprzątało teren zielony w Wilanowie.

Prace ogrodowe w warszawskich parkach to kolejna inicjatywa wolontariacka polskich pracowników Raytheon Missiles & Defense, Pratt & Whitney i Collins Aerospace. Spółki te, wchodzące w skład Raytheon Technologies, zatrudniają w Polsce blisko 8 tys. osób: w Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie i kilku innych miejscowościach.

„Wolontariat pracowniczy w Polsce jest przejawem naszego globalnego programu na rzecz społeczności lokalnych – w ciągu dziesięciu najbliższych lat firma ma zamiar zorganizować aż 10 milionów akcji wolontariackich na całym świecie. W ten sposób stara się dać coś od siebie społeczeństwu wszędzie tam, gdzie jest obecna” – mówi Shawn Rantas, dyrektor Programu WISŁA w Raytheon Missiles & Defense w Warszawie.

Oprócz wolontariatu, Raytheon Technologies w najbliższych dziesięciu latach będzie się angażował w działania wspierające:

  • zdobywanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych (STEM)
  • działalność obywatelską – poprzez promowanie proobywatelskich postaw wśród pracowników, wspieranie byłych żołnierzy w służbie cywilnej
  • lokalne inicjatywy społeczne – zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej.

Na te i inne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Raytheon Technologies zdecydował się przekazać w ww. okresie kwotę 500 milionów dolarów.

W Polsce w ramach wspierania inicjatyw edukacyjnych Raytheon Technologies i jego spółki zależne angażują się przede wszystkim w promowanie nauk ścisłych. Raytheon Missiles & Defense współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Collins Aerospace corocznie organizuje praktyczne warsztaty edukacyjne pt. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii”. Z kolei Pratt & Whitney prowadzi własne projekty we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Fundacją Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza (m. in. Robolab).

Raytheon Misiles & Defense od kilku lat wspiera także Stowarzyszenie „Pamięć i Przyszłość”. Skupia ono rodziny żołnierzy poległych na misjach wojskowych. Celem współpracy jest przede wszystkim wsparcie dzieci – członków Stowarzyszenia – w ich edukacji.

Ostatnie informacje prasowe

Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii. Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje
Agencja Obrony Przeciwrakietowej przyznała Raytheon Missiles & Defense kontrakt o wartości 867 mln dolarów na dostawy pocisków SM-3 Block IIA Agencja Obrony Przeciwrakietowej przyznała Raytheon Missiles & Defense kontrakt o wartości 867 mln dolarów na dostawy pocisków SM-3 Block IIA
Agencja Obrony Przeciwrakietowej przyznała Raytheon Missiles & Defense kontrakt o wartości 867 mln dolarów na dostawy pocisków SM-3 Block IIA
Brian Wigton dla Defence24.pl: Spodziewamy się bardzo intensywnej współpracy z polskim przemysłem w 2 fazie programu Wisła Brian Wigton dla Defence24.pl: Spodziewamy się bardzo intensywnej współpracy z polskim przemysłem w 2 fazie programu Wisła
Brian Wigton dla Defence24.pl: Spodziewamy się bardzo intensywnej współpracy z polskim przemysłem w 2 fazie programu Wisła