PIT-RADWAR podpisał list intencyjny z firmą Raytheon

Obie firmy będą współpracować w zakresie rozwoju i produkcji radaru, systemu dowodzenia i kierowania oraz technologii rakietowych

Tewksbury, Massachusetts, (14 października 2014 r.) — Firma Raytheon (NYSE: RTN) podpisała list intencyjny z przedsiębiorstwem PIT-RADWAR. Celem współpracy jest obopólne wykorzystanie możliwości płynących z tworzenia polskiej architektury obronnej, a także znaczny eksport na rynki globalne.

Firmy zbadają możliwości współpracy w następujących kategoriach:

 • Wyposażenie radaru oraz projektowanie podsystemów, wytwarzanie i integracja, w szczególności:
  • Projektowanie i produkcja elementów elektronicznych;
  • Systemy i oprogramowanie radaru;
  • Weryfikacja, walidacja i testowanie (ang. VVT);
 • Niskokosztowa Rakieta Przechwytująca (Low-Cost Interceptor);
  • Wyposażenie Systemu Wspólnego Dowodzenia i Kierowania (ang. C2), podsystemy i oprogramowanie;
  • Integracja oprogramowania i sprzętu komputerowego systemu C2;
  • Projektowanie, weryfikacja, walidacja i testowanie (ang. VVT) modułów oprogramowania systemu zarządzania polem walki;
 • Laboratorium do testowania oprogramowania i urządzeń komputerowych. Architektura Planowania Misji, symulacja i oprogramowanie;
 • Integracje systemów na różnych poziomach, testy weryfikacyjne i walidacyjne.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozszerzenia współpracy z firmą Raytheon. Spodziewamy się, że przyniesie ona obopólne korzyści handlowe – powiedział Ryszard Kardasz, Prezes PIT-RADWAR S.A.

„Raytheon cieszy się z rozwijającej się współpracy z firmą PIT-RADWAR. Wiosną tego roku podpisaliśmy kontrakt (wtedy jeszcze z Bumar Elektronika) dotyczący projektowania i modernizacji anteny układu identyfikacji swój-obcy (IFF)” – powiedział Mike Shaughnessy, Wiceprezes ds. łańcucha dostaw w firmie Raytheon Integrated Defense Systems. „To partnerstwo pokazuje zaangażowanie Raytheona we współpracę z polskim przemysłem obronnym w zakresie znaczących projektów inżynieryjnych i technologicznych” 

O firmie PIT-RADWAR

PIT-RADWAR S.A. z ośmioletnim doświadczeniem w zakresie elektroniki jest jednym z największych przedsiębiorstw w polskim sektorze obronnym. PIT-RADWAR to czołowy dostawca urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych RP. Od kilkudziesięciu lat firma prowadzi programy badawcze w obszarze radiolokacji, systemów dowodzenia i kierowania oraz radioelektronicznych systemów rozpoznania. PIT-RADWAR jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej – zrzeszenia polskich skonsolidowanych producentów sektora obronnego.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA