Patriot wypada bezbłędnie w próbnym teście pocisków PAC-3

Doroczny program testowania gotowości bojowej

Tewksbury, Massachusetts (20 listopada 2013 r.) — System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) pomyślnie odpalił dwa pociski Patriot Advanced Capability-3 na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Misja obejmowała dwa wystrzelenia pocisków przeciwko pojedynczym celom reprezentującym taktyczne rakiety balistyczne.

„Potwierdzona skuteczność systemu Patriot jest zasługą ciągłych testów i rozwoju — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — Nasi klienci ufają, że systemy Patriot ochronią ich kraje przez ewoluującymi zagrożeniami. Test w White Sands był jednym  z serii ponad 2500 testów namierzania celów i ponad 1000 wystrzeleń pocisków Patriot, które sprawdziły się zarówno w warunkach bojowych, jak i testowych”.

Próbne strzelanie, w którym uczestniczyli potencjalni klienci, stanowiło część programu nadzoru polowego (Field Surveillance Program, FSP) i było drugą udaną misją FSP w ciągu 12 miesięcy. Doroczne testy FSP mają demonstrować skuteczność istniejących systemów przechwytujących. Wybiera się je losowo do niezależnej oceny z puli globalnie wdrożonych systemów.

Raytheon wspiera swoich międzynarodowych klientów w utrzymywaniu gotowości operacyjnej. Na początku miesiąca Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony (JASDF) pomyślnie ukończyły kolejną serię testowego strzelania podczas dorocznych manewrów na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku. W październiku Republika Korei przeprowadziła udany test swojego systemu Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA