Patriot wypada bezbłędnie w próbnym teście pocisków PAC-3

Doroczny program testowania gotowości bojowej

Tewksbury, Massachusetts (20 listopada 2013 r.) — System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) pomyślnie odpalił dwa pociski Patriot Advanced Capability-3 na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Misja obejmowała dwa wystrzelenia pocisków przeciwko pojedynczym celom reprezentującym taktyczne rakiety balistyczne.

„Potwierdzona skuteczność systemu Patriot jest zasługą ciągłych testów i rozwoju — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych (IDS) firmy Raytheon. — Nasi klienci ufają, że systemy Patriot ochronią ich kraje przez ewoluującymi zagrożeniami. Test w White Sands był jednym  z serii ponad 2500 testów namierzania celów i ponad 1000 wystrzeleń pocisków Patriot, które sprawdziły się zarówno w warunkach bojowych, jak i testowych”.

Próbne strzelanie, w którym uczestniczyli potencjalni klienci, stanowiło część programu nadzoru polowego (Field Surveillance Program, FSP) i było drugą udaną misją FSP w ciągu 12 miesięcy. Doroczne testy FSP mają demonstrować skuteczność istniejących systemów przechwytujących. Wybiera się je losowo do niezależnej oceny z puli globalnie wdrożonych systemów.

Raytheon wspiera swoich międzynarodowych klientów w utrzymywaniu gotowości operacyjnej. Na początku miesiąca Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony (JASDF) pomyślnie ukończyły kolejną serię testowego strzelania podczas dorocznych manewrów na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku. W październiku Republika Korei przeprowadziła udany test swojego systemu Patriot.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”