Oświadczenie firmy Raytheon z dnia 28 czerwca 2019

Raytheon docenia decyzję parlamentu RFN o zaaprobowaniu modernizacji systemu Patriot do konfiguracji 3+, czyli najnowszej obecnie dostępnej.

Holandia, Rumunia, Szwecja, Polska i Stany Zjednoczone bądź modernizują swoje baterie bądź są w trakcie zakupu jednostek ogniowych w konfiguracji 3+. Dzięki przeznaczeniu funduszy na unowocześnienie, Niemcy uczynią to samo co większość z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej i NATO wykorzystujących Patrioty. Modernizacja ta przyczyni się także do pełnej interoperacyjności Niemiec z Holandią w trakcie rozmieszczenia natowskich sił natychmiastowego reagowania (VJTF) w regionie bałtyckim w 2023 r.

Raytheon jest zaszczycony decyzją parlamentu o powierzeniu Patriotowi zadania pełnienia roli niższej warstwy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej VJTF i oczekuje na moment, w którym będzie mógł wspierać siły zbrojne Niemiec.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”