Oświadczenie firmy Raytheon z dnia 28 czerwca 2019

Raytheon docenia decyzję parlamentu RFN o zaaprobowaniu modernizacji systemu Patriot do konfiguracji 3+, czyli najnowszej obecnie dostępnej.

Holandia, Rumunia, Szwecja, Polska i Stany Zjednoczone bądź modernizują swoje baterie bądź są w trakcie zakupu jednostek ogniowych w konfiguracji 3+. Dzięki przeznaczeniu funduszy na unowocześnienie, Niemcy uczynią to samo co większość z siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej i NATO wykorzystujących Patrioty. Modernizacja ta przyczyni się także do pełnej interoperacyjności Niemiec z Holandią w trakcie rozmieszczenia natowskich sił natychmiastowego reagowania (VJTF) w regionie bałtyckim w 2023 r.

Raytheon jest zaszczycony decyzją parlamentu o powierzeniu Patriotowi zadania pełnienia roli niższej warstwy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej VJTF i oczekuje na moment, w którym będzie mógł wspierać siły zbrojne Niemiec.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA