Kuwejt modernizuje obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową

ANDOVER, Massachusetts (23 czerwca 2016 r.) – Już wkrótce Kuwejt będzie mógł lepiej chronić swoje miasta i kluczową infrastrukturę przed rakietami balistycznymi, samolotami i innymi zagrożeniami nadciągającymi z powietrza. Armia Stanów Zjednoczonych przyznała firmie Raytheon ramowy kontrakt o wartości 523 milionów dolarów na modernizację wykorzystywanych przez Kuwejt systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot™ do najnowszej, znajdującej się obecnie w służbie konfiguracji.

Kontrakt został wcześniej ogłoszony przez Departament Obrony 23 czerwca.

„Kuwejt oraz inni członkowie liczącej 13 użytkowników rodziny partnerów Patriot kontynuują inwestycje w system Patriot i ufają, że zapewni on ochronę ich obywatelom i siłom zbrojnym – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes w Dziale Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon. – Patriot jest jedynym systemem na świecie, który sprawdził się w warunkach bojowych i który zaprojektowany jest tak, aby wyprzedzać zagrożenia dzięki ciągłej ewolucji.”

Wersja systemu, do której zmodernizowane zostaną systemy Patriot eksploatowane przez Kuwejt, określana jako Konfiguracja 3+, jest przykładem ewolucyjnego podejścia do modernizacji systemu. Systemy Patriot Kuwejtu w Konfiguracji 3+ zaoferują zwiększone zdolności do obrony przed szeroką gamą zagrożeń, ulepszone możliwości identyfikacji “swój-obcy” oraz skuteczniejsze wyszukiwanie celów przez radar systemu.

Kuwejt czerpie korzyści z prac rozwojowych prowadzonych przez Stany Zjednoczone i innych międzynarodowych partnerów Patriot, jak również z innych dotychczasowych inwestycji w system Patriot. Jest to jedna z wielu zalet przynależności do liczącej 13 użytkowników rodziny partnerów Patriot.

 O Global Patriot Solutions

Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw.

 O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

Ten dokument nie zawiera danych nt. technologii lub danych technicznych podlegających kontroli w ramach przepisów Rządu USA Dotyczących Międzynarodowego Obrotu Bronią lub przepisów Rządu USA Dotyczących Eksportu. E16-JKXM

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”