Kuwejt modernizuje obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową

ANDOVER, Massachusetts (23 czerwca 2016 r.) – Już wkrótce Kuwejt będzie mógł lepiej chronić swoje miasta i kluczową infrastrukturę przed rakietami balistycznymi, samolotami i innymi zagrożeniami nadciągającymi z powietrza. Armia Stanów Zjednoczonych przyznała firmie Raytheon ramowy kontrakt o wartości 523 milionów dolarów na modernizację wykorzystywanych przez Kuwejt systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot™ do najnowszej, znajdującej się obecnie w służbie konfiguracji.

Kontrakt został wcześniej ogłoszony przez Departament Obrony 23 czerwca.

„Kuwejt oraz inni członkowie liczącej 13 użytkowników rodziny partnerów Patriot kontynuują inwestycje w system Patriot i ufają, że zapewni on ochronę ich obywatelom i siłom zbrojnym – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes w Dziale Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej firmy Raytheon. – Patriot jest jedynym systemem na świecie, który sprawdził się w warunkach bojowych i który zaprojektowany jest tak, aby wyprzedzać zagrożenia dzięki ciągłej ewolucji.”

Wersja systemu, do której zmodernizowane zostaną systemy Patriot eksploatowane przez Kuwejt, określana jako Konfiguracja 3+, jest przykładem ewolucyjnego podejścia do modernizacji systemu. Systemy Patriot Kuwejtu w Konfiguracji 3+ zaoferują zwiększone zdolności do obrony przed szeroką gamą zagrożeń, ulepszone możliwości identyfikacji “swój-obcy” oraz skuteczniejsze wyszukiwanie celów przez radar systemu.

Kuwejt czerpie korzyści z prac rozwojowych prowadzonych przez Stany Zjednoczone i innych międzynarodowych partnerów Patriot, jak również z innych dotychczasowych inwestycji w system Patriot. Jest to jedna z wielu zalet przynależności do liczącej 13 użytkowników rodziny partnerów Patriot.

 O Global Patriot Solutions

Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Patriot jest nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Na systemie Patriot jako fundamencie swojej obrony polega 13 państw.

 O Raytheon

Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

Ten dokument nie zawiera danych nt. technologii lub danych technicznych podlegających kontroli w ramach przepisów Rządu USA Dotyczących Międzynarodowego Obrotu Bronią lub przepisów Rządu USA Dotyczących Eksportu. E16-JKXM

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA