Kontrakt o wartości 212 mln dolarów pozwoli na nieustającą modernizację systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot

Dzięki wspólnym inwestycjom 13 państw – partnerów programu Patriot™ system wyprzedza ewoluujące zagrożenia

Tewksbury, Massachusetts (2 kwietnia 2015 r.) — US Army przyznała firmie Raytheon (NYSE: RTN) kontrakt o wartości 212 mln dolarów na dalszą modernizację sprawdzonego w warunkach bojowych systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot. Udoskonalenia, które mają zwiększyć możliwości i gotowość bojową systemu Patriot, są finansowane przez Stany Zjednoczone oraz 12 pozostałych państw-partnerów programu Patriot w myśl umowy pomiędzy tym państwami, stanowiącej o wspólnych pracach i usługach inżynieryjnych na rzecz systemu.

– Stany Zjednoczone i inne państwa partnerskie programu Patriot zainwestowały przez lata znaczące środki, aby utrzymać system w wysokiej gotowości bojowej oraz zdolnym do wyprzedzania przyszłych zagrożeń na współczesnym polu walki. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon – Nasz najnowszy kontrakt bazuje na wcześniejszych inwestycjach i zapewnia, że system znajdujący się na wyposażeniu 13 państw-partnerów programu Patriot będzie gotowy do działania zawsze i wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

Na mocy umowy zawartej z Dowództwem Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej US Army (U.S. Army Aviation and Missile Command) z siedzibą w Redstone Arsenal w stanie Alabama firma Raytheon zajmie się rozwojem oprogramowania, analizą systemów, oraz wsparciem w zakresie testowania i  logistyki systemu Patriot, a także wykonywać będzie inne prace związane indywidualnymi wymogami poszczególnych państwa co do systemu.

W pracach wezmą udział zakłady Raytheon w Andover, Billerica, Burlington i Tewksbury (w stanie Massachusetts), El Segundo (Kalifornia), El Paso (Teksas), Huntsville (Alabama), Norfolk (Wirginia), Pelham (New Hampshire) oraz White Sands (Nowy Meksyk).

Kontrakt został przyznany 18 marca 2015 i ogłoszony w komunikacie prasowym Departamentu Obrony USA.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA