Kontrakt o wartości 212 mln dolarów pozwoli na nieustającą modernizację systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot

Dzięki wspólnym inwestycjom 13 państw – partnerów programu Patriot™ system wyprzedza ewoluujące zagrożenia

Tewksbury, Massachusetts (2 kwietnia 2015 r.) — US Army przyznała firmie Raytheon (NYSE: RTN) kontrakt o wartości 212 mln dolarów na dalszą modernizację sprawdzonego w warunkach bojowych systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot. Udoskonalenia, które mają zwiększyć możliwości i gotowość bojową systemu Patriot, są finansowane przez Stany Zjednoczone oraz 12 pozostałych państw-partnerów programu Patriot w myśl umowy pomiędzy tym państwami, stanowiącej o wspólnych pracach i usługach inżynieryjnych na rzecz systemu.

– Stany Zjednoczone i inne państwa partnerskie programu Patriot zainwestowały przez lata znaczące środki, aby utrzymać system w wysokiej gotowości bojowej oraz zdolnym do wyprzedzania przyszłych zagrożeń na współczesnym polu walki. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale Integrated Defense Systems firmy Raytheon – Nasz najnowszy kontrakt bazuje na wcześniejszych inwestycjach i zapewnia, że system znajdujący się na wyposażeniu 13 państw-partnerów programu Patriot będzie gotowy do działania zawsze i wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

Na mocy umowy zawartej z Dowództwem Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej US Army (U.S. Army Aviation and Missile Command) z siedzibą w Redstone Arsenal w stanie Alabama firma Raytheon zajmie się rozwojem oprogramowania, analizą systemów, oraz wsparciem w zakresie testowania i  logistyki systemu Patriot, a także wykonywać będzie inne prace związane indywidualnymi wymogami poszczególnych państwa co do systemu.

W pracach wezmą udział zakłady Raytheon w Andover, Billerica, Burlington i Tewksbury (w stanie Massachusetts), El Segundo (Kalifornia), El Paso (Teksas), Huntsville (Alabama), Norfolk (Wirginia), Pelham (New Hampshire) oraz White Sands (Nowy Meksyk).

Kontrakt został przyznany 18 marca 2015 i ogłoszony w komunikacie prasowym Departamentu Obrony USA.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”