Kolejny test systemu Patriot przeprowadzony w Japonii wypada bezbłędnie

Sukces dzięki partnerskiej współpracy rządu i przemysłu

Tewksbury, Massachusetts, (5 listopada 2014 r.) — Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony (JASDF) pomyślnie ukończyły kolejną serię testów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku. Odbywające się co roku manewry obejmowały przechwytywanie celów i wystrzeliwanie pocisków Patriot w stresujących warunkach misji taktycznych.

„Raytheon zawsze wspiera partnerów poprzez  utrzymywanie systemów Patriot w gotowości operacyjnej — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. — Sukces corocznych  ćwiczeń jest świadectwem wzorowej współpracy między siłami obronnymi Japonii, firmą MHI (Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.) i Armią Stanów Zjednoczonych, która gwarantuje optymalne działanie japońskich systemów Patriot, a zatem ochronę kraju przed ewoluującymi zagrożeniami”.

Doroczne manewry JASDF trwały od 21 września do 2 listopada z udziałem personelu JASDF liczącego około 380 osób. W tym roku ćwiczenia obserwował zastępca dowódcy Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony.

Japonia jest jednym z 12 krajów, które wybrały sprawdzony w warunkach bojowych system Patriot jako kluczowy element programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Raytheon jest podstawowym dostawcą krajowych i międzynarodowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot oraz integratorem pocisków Patriot Advanced Capability-3. MHI jest podstawowym dostawcą systemu Patriot w Japonii i wytwarza pociski Guidance Enhanced Missile oraz powiązany sprzęt naziemny na użytek Japonii w ramach umowy licencyjnej z firmą Raytheon.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA