Kolejny test systemu Patriot przeprowadzony w Japonii wypada bezbłędnie

Sukces dzięki partnerskiej współpracy rządu i przemysłu

Tewksbury, Massachusetts, (5 listopada 2014 r.) — Japońskie Powietrzne Siły Samoobrony (JASDF) pomyślnie ukończyły kolejną serię testów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ firmy Raytheon Company (NYSE: RTN) na poligonie McGregor Range w Nowym Meksyku. Odbywające się co roku manewry obejmowały przechwytywanie celów i wystrzeliwanie pocisków Patriot w stresujących warunkach misji taktycznych.

„Raytheon zawsze wspiera partnerów poprzez  utrzymywanie systemów Patriot w gotowości operacyjnej — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. — Sukces corocznych  ćwiczeń jest świadectwem wzorowej współpracy między siłami obronnymi Japonii, firmą MHI (Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.) i Armią Stanów Zjednoczonych, która gwarantuje optymalne działanie japońskich systemów Patriot, a zatem ochronę kraju przed ewoluującymi zagrożeniami”.

Doroczne manewry JASDF trwały od 21 września do 2 listopada z udziałem personelu JASDF liczącego około 380 osób. W tym roku ćwiczenia obserwował zastępca dowódcy Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony.

Japonia jest jednym z 12 krajów, które wybrały sprawdzony w warunkach bojowych system Patriot jako kluczowy element programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

Raytheon jest podstawowym dostawcą krajowych i międzynarodowych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot oraz integratorem pocisków Patriot Advanced Capability-3. MHI jest podstawowym dostawcą systemu Patriot w Japonii i wytwarza pociski Guidance Enhanced Missile oraz powiązany sprzęt naziemny na użytek Japonii w ramach umowy licencyjnej z firmą Raytheon.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”