Holandia inwestuje w przyszłość swojego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

HAGA (6 października 2016 r.) – Królewska Agencja ds. Sprzętu Obronnego Holandii  przyznała firmie Raytheon [NYSE: RTN] kontrakt na wyposażenie jej systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ w zmodernizowany interfejs użytkownika stanowiska operatorów  (Modern Man Station). Decyzja ta znacznie zwiększy możliwości kraju w zakresie obrony przeciwrakietowej.

„Holandia będzie nadal modernizować swój system Patriot, ponieważ zamierza utrzymać go w służbie przynajmniej do 2040 roku – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes firmy Raytheon ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – Wprowadzenie stanowiska operatorów (Modern Man Station) to ważny etap w planie Królewskiej Armii Holandii, który zakłada modernizację wszystkich jednostek Patriota do najbardziej zaawansowanej wersji, jaka jest obecnie dostępna”.

Pod koniec 2015 roku Holandia poinformowała, że będzie kontynuować inwestycje w system Patriot. W 2014 roku dwie holenderskie baterie Patriota zakończyły dwuletnią misję w Turcji, gdzie pomagały bronić tego kraju przez rakietami balistycznymi.

„Patriot pozostaje filarem obrony przeciwrakietowej NATO jako jedyny pozostający w aktywnej służbie, sprawdzony w boju system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który jest w stanie dotrzymać kroku ewoluującym zagrożeniom – powiedział Joe DeAntona, wiceprezes ds. rozwoju działalności biznesowej w dziale zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej firmy Raytheon. – Modernizacja ta ułatwi holenderskim siłom zbrojnym obsługę Patriota i zapewni im lepszą świadomość sytuacyjną”.

Modern Man Station (MMS) to najnowsza wersja stanowiska operatorów systemu Patriot, zapewniająca nowoczesny, kolorowy, interfejs graficzny z ekranami LCD. MMS oferuje też ekrany dotykowe i przyciski programowe, które zwiększają świadomość sytuacyjną, oraz najlepsze narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji dowodzenia i kierowania. MMS służy do identyfikowania i wyświetlania obiektów w powietrzu, śledzenia potencjalnych celów oraz atakowania wrogich celów, w tym samolotów, bezzałogowych statków latających, rakiet manewrujących i taktycznych rakiet balistycznych.

Stanowiska operatorów (MMS) zostały zakupione w ramach bezpośredniej umowy komercyjnej. Nie ujawniono ani liczby stanowisk MMS, ani łącznej wartości kontraktu.

 

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje
Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej 13 państw.

O Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

Ostatnie informacje prasowe

„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA