Holandia inwestuje w przyszłość swojego systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

HAGA (6 października 2016 r.) – Królewska Agencja ds. Sprzętu Obronnego Holandii  przyznała firmie Raytheon [NYSE: RTN] kontrakt na wyposażenie jej systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ w zmodernizowany interfejs użytkownika stanowiska operatorów  (Modern Man Station). Decyzja ta znacznie zwiększy możliwości kraju w zakresie obrony przeciwrakietowej.

„Holandia będzie nadal modernizować swój system Patriot, ponieważ zamierza utrzymać go w służbie przynajmniej do 2040 roku – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes firmy Raytheon ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – Wprowadzenie stanowiska operatorów (Modern Man Station) to ważny etap w planie Królewskiej Armii Holandii, który zakłada modernizację wszystkich jednostek Patriota do najbardziej zaawansowanej wersji, jaka jest obecnie dostępna”.

Pod koniec 2015 roku Holandia poinformowała, że będzie kontynuować inwestycje w system Patriot. W 2014 roku dwie holenderskie baterie Patriota zakończyły dwuletnią misję w Turcji, gdzie pomagały bronić tego kraju przez rakietami balistycznymi.

„Patriot pozostaje filarem obrony przeciwrakietowej NATO jako jedyny pozostający w aktywnej służbie, sprawdzony w boju system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, który jest w stanie dotrzymać kroku ewoluującym zagrożeniom – powiedział Joe DeAntona, wiceprezes ds. rozwoju działalności biznesowej w dziale zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej firmy Raytheon. – Modernizacja ta ułatwi holenderskim siłom zbrojnym obsługę Patriota i zapewni im lepszą świadomość sytuacyjną”.

Modern Man Station (MMS) to najnowsza wersja stanowiska operatorów systemu Patriot, zapewniająca nowoczesny, kolorowy, interfejs graficzny z ekranami LCD. MMS oferuje też ekrany dotykowe i przyciski programowe, które zwiększają świadomość sytuacyjną, oraz najlepsze narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji dowodzenia i kierowania. MMS służy do identyfikowania i wyświetlania obiektów w powietrzu, śledzenia potencjalnych celów oraz atakowania wrogich celów, w tym samolotów, bezzałogowych statków latających, rakiet manewrujących i taktycznych rakiet balistycznych.

Stanowiska operatorów (MMS) zostały zakupione w ramach bezpośredniej umowy komercyjnej. Nie ujawniono ani liczby stanowisk MMS, ani łącznej wartości kontraktu.

 

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje
Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej 13 państw.

O Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”