Firma TELDAT rozpoczyna produkcję komponentu systemu Patriot na rynek eksportowy

Raytheon składa duże zamówienie w polskiej firmie

Warszawa (7 grudnia 2015 r.) — W nowych systemach zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ będzie zastosowana  najnowocześniejsza technologia opracowana przez polskich inżynierów z firmy TELDAT dzięki dużemu zamówieniu producenta systemu, firmy Raytheon Company [NYSE: RTN]. Spółka TELDAT będzie produkowała wydajne routery komputerowe do nowo zbudowanych  jednostek ogniowych Patriot.

„Partnerska współpraca użytkowników systemu Patriot zapewnia nam dostęp do dużego rynku eksportowego złożonego z 13 krajów” — powiedział Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT. — To zamówienie to niezbity dowód współpracy firmy Raytheon z polskim przemysłem. Podkreśla intencje firmy Raytheon, aby wymagające wysokich kwalifikacji, zaawansowane technologicznie, ambitne prace związane z systemem Patriot były wykonywane w Polsce”.

Zamówienie stanowi kolejny etap programu realizowanego wspólnie przez Raytheon i TELDAT, którego celem jest opracowanie zaawansowanych, zmilitaryzowanych routerów nowej generacji dla systemu Patriot. Po zakończeniu etapu projektowo-rozwojowego  program wszedł właśnie  w fazę produkcji na pełną skalę, co zapewni firmie TELDAT dostęp do międzynarodowego rynku systemu Patriot.

„To pierwsze z wielu zamówień związanych z systemem Patriot, które Raytheon złoży w polskich firmach” — powiedział Pete Bata, pracujący w Warszawie dyrektor firmy Raytheon ds. programu „Wisła”. — Raytheon zamierza współpracować z polskim przemysłem, aby stworzyć nowe miejsca pracy i podnieść kompetencje Polski w dziedzinie zaawansowanych technologii”.

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje

Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system  Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

O firmie Raytheon – informacje

Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 93 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych i wiele innych produktów i usług w zakresie wykrywania, efektorów, systemów dowodzenia, kontroli, łączności i rozpoznania, a także cyberbezpieczeństwo i szeroką gamę usług wsparcia misji. Firma Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Więcej informacji o firmie Raytheon uzyskać można pod adresem www.raytheon.com oraz obserwując nas na Twitterze @raytheon.

Informacje o firmie Raytheon i systemie Patriot dostępne są także na stronie http://patriotsystem.pl/. Zachęcamy także do śledzenia konta na Twitterze @Patriot_PL.

Ostatnie informacje prasowe

Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Raytheon Missiles & Defense i Centrum Nauki Kopernik wspierają edukację dzieci i młodzieży
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
Zamówienia do systemu „Wisła” w Tarnowie
DEMARKO podpisało umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącą produkcji specjalistycznych naczep transportowych do obsługi sprzętu systemu Patriot w ramach programu WISŁA
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca” TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą  „Doskonały Dostawca”
TELDAT uhonorowany przez Raytheon IDS nagrodą „Doskonały Dostawca”