Firma TELDAT rozpoczyna produkcję komponentu systemu Patriot na rynek eksportowy

Raytheon składa duże zamówienie w polskiej firmie

Warszawa (7 grudnia 2015 r.) — W nowych systemach zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ będzie zastosowana  najnowocześniejsza technologia opracowana przez polskich inżynierów z firmy TELDAT dzięki dużemu zamówieniu producenta systemu, firmy Raytheon Company [NYSE: RTN]. Spółka TELDAT będzie produkowała wydajne routery komputerowe do nowo zbudowanych  jednostek ogniowych Patriot.

„Partnerska współpraca użytkowników systemu Patriot zapewnia nam dostęp do dużego rynku eksportowego złożonego z 13 krajów” — powiedział Henryk Kruszyński, prezes firmy TELDAT. — To zamówienie to niezbity dowód współpracy firmy Raytheon z polskim przemysłem. Podkreśla intencje firmy Raytheon, aby wymagające wysokich kwalifikacji, zaawansowane technologicznie, ambitne prace związane z systemem Patriot były wykonywane w Polsce”.

Zamówienie stanowi kolejny etap programu realizowanego wspólnie przez Raytheon i TELDAT, którego celem jest opracowanie zaawansowanych, zmilitaryzowanych routerów nowej generacji dla systemu Patriot. Po zakończeniu etapu projektowo-rozwojowego  program wszedł właśnie  w fazę produkcji na pełną skalę, co zapewni firmie TELDAT dostęp do międzynarodowego rynku systemu Patriot.

„To pierwsze z wielu zamówień związanych z systemem Patriot, które Raytheon złoży w polskich firmach” — powiedział Pete Bata, pracujący w Warszawie dyrektor firmy Raytheon ds. programu „Wisła”. — Raytheon zamierza współpracować z polskim przemysłem, aby stworzyć nowe miejsca pracy i podnieść kompetencje Polski w dziedzinie zaawansowanych technologii”.

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje

Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system  Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

O firmie Raytheon – informacje

Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2014 roku 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 93 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych i wiele innych produktów i usług w zakresie wykrywania, efektorów, systemów dowodzenia, kontroli, łączności i rozpoznania, a także cyberbezpieczeństwo i szeroką gamę usług wsparcia misji. Firma Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Więcej informacji o firmie Raytheon uzyskać można pod adresem www.raytheon.com oraz obserwując nas na Twitterze @raytheon.

Informacje o firmie Raytheon i systemie Patriot dostępne są także na stronie http://patriotsystem.pl/. Zachęcamy także do śledzenia konta na Twitterze @Patriot_PL.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”