Firma Raytheon silnie reprezentowana na MSPO

Kielce, 29 sierpnia 2016 r. – Podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 r. firma Raytheon zaprezentuje nowoczesne Globalne Rozwiązania Patriot™. Firma wybrana jako dostawca systemu Patriot na potrzeby programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu „Wisla”, skoncentruje się na przedstawieniu wersji systemu Polski Patriot („Poland Patriot”) oraz jej najważniejszych komponentów, jak również na silnej partnerskiej współpracy z polskim przemysłem.

Podczas targów Raytheon pokaże pełnowymiarowy model 360-stopniowego, wielofunkcyjnego radaru AESA (Active Electronically Scanned Array) opartego na technologii azotku galu (GaN), który dzięki najnowocześniejszej technologii pozwala na osiągnięcie niezrównanej skuteczności i bezprecedensowej gotowości operacyjnej przy najniższych kosztach serwisu, a także zaprezentuje inne elementy systemu Patriot.

Opracowany przez firmę Raytheon, oparty na technologii GaN radar AESA dla systemu Patriot, który będzie głównym elementem wystawy Raytheona, stanowi znaczącą modernizację systemu, która umożliwi mu wyprzedzanie przyszłych zagrożeń. Będzie on współpracował z przyszłymi systemami o otwartej architekturze, takimi jak System Dowodzenia Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System), a także zachowa wsteczną kompatybilność z obecnym centrum zarządzania walką (Engagement Control Station). Zapewni on również pełną interoperacyjność z systemami NATO.

Raytheon zaprezentuje na MSPO także ofertę produktów przeznaczonych dla sił lądowych, w tym:

  • TALON – ekonomiczną, wysoce niezawodną naprowadzaną laserowo rakietę przeznaczoną do użytku na wiropłatach i stałopłatach. TALON jest obecnie w produkcji i jest dostępny dla zagranicznych klientów w trybie bezpośredniej sprzedaży komercyjnej lub poprzez program FMS. Przedstawiciele firmy Raytheon rozważają opracowanie w MESKO polskiego rozwiązania bazującego na produkowanej przez tę firmę rakiecie 70 mm.
  • Precyzyjny pocisk Excalibur, będący innowacyjnym rozwiązaniem, które nadaje nowe znaczenie słowu „precyzja” i ratuje ludzkie życie. Jest to 155-mm precyzyjny pocisk artyleryjski wyposażony w podwójny system naprowadzania GPS/INS, dzięki czemu uzbrojone w niego systemy artylerii lufowej mogą odpowiedzieć na atak wroga z większej odległości przy zachowaniu niezwykłej precyzji. W zeszłym roku firma Raytheon podpisała list intencyjny z firmą MESKO dotyczący produkcji i przyszłej współpracy przy dalszym rozwoju pocisku Excalibur.

Dzięki obecności na tak ważnej wystawie firma Raytheon pragnie zademonstrować swoje zaangażowanie we współpracę z polskim przemysłem zbrojeniowym. Na początku lipca firma Raytheon i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały nowy list intencyjny, który rozwija ramy strategicznego partnerstwa pomiędzy firmami oraz włącza PGZ w strukturę globalnego łańcucha dostaw firmy Raytheon. Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego udział polskiego przemysłu w programie obrony przeciwrakietowej „Wisła” wyniesie 50 procent. Ponadto polski przemysł skorzysta z transferu kluczowych technologii i będzie mógł wziąć udział w programach modernizacyjnych 220 jednostek ogniowych Patriot będących na wyposażeniu 13 państw. Firma Raytheon już dziś współpracuje z polskimi firmami PIT-Radwar oraz Teldat. Dotychczas firma Raytheon podpisała siedem umów i ponad 30 listów intencyjnych z polskim przemysłem w ramach programu „Wisła” i nie tylko.

Stoisko firmy Raytheon na targach w pawilonie E  obejmie strefę dla gości, sale konferencyjne oraz ekspozycję, gdzie firma zaprezentuje swój sprzęt oraz przyjmować będzie delegacje przedstawicieli rządu i przemysłu.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”