Armia Stanów Zjednoczonych inwestuje w modernizację radaru systemu Patriot

Raytheon otrzymał kontrakt, który pozwoli udoskonalić działanie Patriota i zmniejszyć koszty operacyjne

Tewksbury, Massachusetts (9 listopada 2015 r.) — Armia Stanów Zjednoczonych zakupi zestawy modernizacyjne, dzięki którym sprawdzony w boju system zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ będzie skuteczniej wykrywał i niszczył zagrożenia, stanie się tańszy w eksploatacji i jeszcze bardziej niezawodny. Armia Stanów Zjednoczonych przyznała firmie Raytheon kontrakt, będący modyfikacją obecnej umowy, na zestawy modernizacyjne z cyfrowym procesorem radaru (Radar Digital Processor – RDP) o wartości nieprzekraczającej 86,2 mln dolarów.

Modyfikacja kontraktu, zapowiedziana 30 września, pozwoli Armii Stanów Zjednoczonych dokończyć modernizację wszystkich baterii Patriot. Armia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła stopniowe wprowadzanie zestawów modernizacyjnych do swojej floty Patriotów w 2013 r.

Prace nad RDP zostały sfinansowane przez Stany Zjednoczone oraz przez grono 13 państw – partnerów systemu Patriot. Baterie Patriot wyposażone w cyfrowy procesor radaru zapewnią:

  • Skuteczniejsze wykrywanie i identyfikowanie celów oraz ulepszony nadzór.
  • Niższe koszty eksploatacji i konserwacji. Starszy procesor miał ponad 700 części, podczas gdy RDP składa się z niespełna 100.
  • Niezawodność wyższą o 40 proc. w porównaniu z systemem wyposażonym w  starszy odpowiednik

„Kiedy jeden kraj unowocześnia lub ulepsza Patriota, udoskonalenia stają się dostępne dla wszystkich 13 państw partnerskich — powiedział Ralph Acaba, wiceprezes Raytheona ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. — Ponad 220 jednostek ogniowych na wyposażeniu 13 krajów oznacza, że państwa, których przemysł uczestniczy w produkcji Patriotów mają bardzo duży potencjał eksportowy na innych rynkach.

RDP i inne modernizacje Patriota wykorzystują doświadczenia nabyte podczas ponad 190 misji bojowych, 700 prób w locie i ponad 2500 testów naziemnych.

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje

Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system  Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.

O firmie Raytheon

Firma Raytheon Company, której obroty wyniosły w 2013 roku 24 mld dolarów i która zatrudnia 63 000 pracowników na całym świecie, to lider w zakresie technologii i innowacji, specjalizujący się w rynkach obronności i bezpieczeństwa oraz rynku cywilnym. Historia innowacji firmy obejmuje 92 lata. Oferuje ona najnowszą elektronikę, integrację systemów pokładowych i wiele innych produktów i usług w zakresie wykrywania, efektorów, systemów dowodzenia, kontroli, łączności i rozpoznania, a także cyberbezpieczeństwo i szeroką gamę usług wsparcia misji. Firma Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Więcej informacji o firmie Raytheon uzyskać można pod adresem patriotsystem.pl oraz obserwując nas na Twitterze @Patriot_PL.

Ostatnie informacje prasowe

PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
PGZ zakończyła proces negocjacji offsetowych z  Raytheon Missiles & Defense oraz Northrop Grumman
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Pracownicy Raytheon Technologies posprzątali park w Warszawie
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
Raytheon przekazał weteranom bilety do Centrum Nauki Kopernik
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata. „Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
„Zapraszamy dziewczyny do świata inżynierii!” to wydarzenie, które rokrocznie organizuje firma Collins Aerospace, wchodząca w skład Raytheon Technologies. W tym roku przeprowadzono 56 sesji w 13 państwach świata.
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Raytheon Missiles & Defense wspiera lokalne społeczności
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła” Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”
Polskie zakłady WZŁ-1 zapewnią wsparcie dla Raytheon Missiles & Defense i programu „Wisła”