Polski przemysł włączy się do budowy systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej już po złożeniu przez polski rząd formalnej prośby o dostarczenie systemu

KIELCE, (6 września 2016 r.) –  Raytheon Company [NYSE: RTN] planuje przyznać polskim firmom kontrakty na budowę systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot™ wkrótce po tym, jak polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wystosuje do rządu amerykańskiego formalną prośbę o ofertę na dostarczenie systemu (LOR).

„Gdy tylko Polska wystosuje tę prośbę, Raytheon zacznie podpisywać z polskimi firmami umowy na budowę kluczowych elementów sprawdzonego w boju systemu Patriot — powiedział John Baird, wiceprezes ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon Integrated Defense Systems. — Jednym z kluczowych elementów strategii firmy Raytheon w celu dostarczenia pierwszych baterii Patriot w ciągu 24 miesięcy od przyznania kontraktu, jest rozpoczęcie budowy systemu zaraz po złożeniu formalnej prośby o ofertę”.

W ramach pierwszej transzy kontraktów polskie firmy zaczną budować wybrane elementy systemu, w tym wyrzutnie, kontenery i sprzęt pomocniczy.

„Podjęcie współpracy z polskim przemysłem na tak wczesnym etapie to ważny krok dla Raytheona w spełnieniu zobowiązania złożonego Polsce, iż 50 procent wartości zakupu systemu w ramach programu Wisła pozostanie w Polsce” – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon.

Globalne Rozwiązania Patriot – informacje
Global Patriot Solutions firmy Raytheon to najbardziej zaawansowana oferta technologii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych, które zapewniają kompleksową ochronę przed szeroką gamą zaawansowanych zagrożeń, w tym przed samolotami, taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi oraz bezzałogowymi statkami powietrznymi. Nieustannie modernizowany i ulepszany z wykorzystaniem najnowszych technologii, system  Patriot jest fundamentem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej 13 państw.

O Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2015 roku wyniosły 23 mld dolarów i która zatrudnia 61 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 94 lata. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.
This document does not contain technology or technical data controlled under either the U.S. International Traffic in Arms Regulations or the U.S. Export Administration. E16-VK65

wróć do: Aktualności, Oferta dla Polski, Raytheon i polski przemysł