Siedmioro studentów wkrótce udaje się do USA

Warszawa (24 maja 2018 r.) – Firma Raytheon, dostawca rozwiązań dla systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej WISŁA, będzie gościć siedmioro polskich studentów na dwumiesięcznych praktykach w fabrykach w USA.

Staże dla studentów z politechnik w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu rozpoczną się w lipcu. We współpracy z opiekunami praktyk ich uczestnicy będą zdobywali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności zawodowe, aby w przyszłości stali się profesjonalistami z doświadczeniem w międzynarodowym środowisku biznesowym. Studenci zapoznają się z działalnością firmy Raytheon i będą otrzymywali konkretne zadania, pracując w takich w takich działach jak: łańcuch dostaw, inżynierii mechanicznej, zarządzania procesami i jakością. Program stażowy został ukierunkowany na rozwój umiejętności związanych z produkcją systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot.

„Nasz program praktyk ma na celu rozwój praktycznych i pożądanych w dzisiejszym świecie kompetencji poprzez pracę w jednej z największych firm branży zbrojeniowej na świecie” – powiedział Pete Bata, wiceprezes na Polskę spółki Raytheon Integrated Defense Systems. „Firma Raytheon wspiera edukację przyszłych pokoleń polskich inżynierów, pozwalając im zdobywać doświadczenia przy najważniejszych projektach sektora zbrojeniowego, jakim jest Polski Patriot”.

Staże w Raytheonie zostały zorganizowane we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Ambasadą USA w Polsce.

wróć do: Aktualności