Pocisk przechwytujący Guidance Enhanced Missile, którego producentem jest Raytheon, odegrał kluczową rolę w przechwyceniu wrogich celów w ostatnim czasie

TEWSKBURY, Massachusetts (2 maja 2017 r.) – Od 1 stycznia 2015 roku zintegrowany system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy Patriot™ firmy Raytheon [NYSE:RTN] zestrzelił ponad 100 taktycznych pocisków balistycznych w operacjach bojowych na całym świecie. Przeszło 90 z tych przechwyceń dokonano z użyciem niskokosztowych pocisków przechwytujących Guidance Enhanced Missile (GEM), których producentem jest Raytheon.

System Patriot niszczy pociski balistyczne i manewrujące, samoloty i drony przy wykorzystaniu różnego typu pocisków przechwytujących. Pociski GEM poruszają się z niewiarygodną prędkością by trafić cel, a następnie – w najlepszym możliwym momencie – detonują głowicę odłamkową.

– Żaden typ pocisku przechwytującego nie jest sam w sobie idealnym rozwiązaniem. – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes firmy Raytheon ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. – Wykorzystanie określonej kombinacji pocisków zwiększa efektywność kosztową i zapewnia dowódcom operacyjną elastyczność, dzięki której mogą wybrać odpowiedni pocisk przechwytujący w odpowiednim momencie.

O Raytheon
Raytheon Company, której obroty w 2016 roku wyniosły 24 mld dolarów i która zatrudnia 63 000 pracowników na całym świecie, jest liderem w zakresie technologii i innowacji, specjalizującym się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 95 lat. Firma oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I™ oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts. Można nas obserwować na Twitterze @raytheon.

W Polsce można nas obserwować na Twitterze @Patriot_PL a dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://patriotsystem.pl.

 

wróć do: Aktualności, System Patriot