Centrum Nauki Kopernik i firma Raytheon rozwijają działania na rzecz edukacji młodzieży w obszarze nauk ścisłych

WARSZAWA, Polska (27 listopada 2018) — firma Raytheon (NYSE: RTN) i Centrum Nauki Kopernik postanowiły kontynuować partnerską współpracę na rzecz edukacji polskiej młodzieży w obszarze nauk STEM (science, technology, engineering, mathematics). Zgodnie z nową umową przez kolejne trzy lata Raytheon będzie współfinansować projekt Wytwórni – FabLabu edukacyjnego – oraz Laboratorium robotycznego. Środki te będą przeznaczone m.in. na badania i organizację zajęć.

Działająca od roku Wytwórnia to miejsce, w którym warsztaty odbywają się zgodnie z ideą pedagogiki konstrukcjonistycznej. Młodzież uczestniczy w zajęciach z konstruowania, tworzy w grupie projekty i modele spełniające ich potrzeby. W ten sposób rozwijają się kreatywność, umiejętności praktyczne, rozwiązywania problemów oraz zdobywania danych i informacji. O tym, jak działa Wytwórnia, można dowiedzieć się z filmu pt. „Raytheon – wspieramy polską młodzież”.

Laboratorium robotyczne to miejsce, gdzie dzieci mogą odkryć świat robotów, przetestować ich funkcje i zastosowanie, zaprogramować je, a więc zaznajomić się z pojęciem robotyki i jej wpływem na nasze codzienne życie.

Nasze partnerstwo z Centrum Nauki Kopernik mieści się w ramach misji edukacyjnej naszej firmy, która wspiera edukację dzieci i młodzieży w obszarze STEM. Wierzymy, że znajomość nauk ścisłych, ale także umiejętność prowadzenia dyskusji w tym obszarze to kluczowe kompetencje dla młodych ludzi. Chcielibyśmy, aby dzięki warsztatom w Centrum mogli oni spełniać swoje marzenia i rozwijać umiejętności budowania, konstruowania, ale także pracy w grupie. Wspieramy te działania, ponieważ jako firma technologiczna chcemy przyczynić się do edukacji przyszłych pokoleń polskich inżynierów i techników – powiedział Peter Bata, wiceprezes polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon.

Wytwórnia Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym dzieci budują nie tylko obiekty fizyczne, ale i poczucie własnej sprawczości, zaczynają widzieć, jak pomysły przekuć w coś realnego. Dzięki odpowiednio dobranym scenariuszom zajęć uczestnicy korzystają w sposób interaktywny i kreatywny z nowych technologii. Warsztaty w Wytwórni przygotowują do zmierzenia się z wyzwaniami XXI wieku – zaznaczyła Aleksandra Wójcik-Głodowska, zastępca dyrektora programowego Centrum Nauki Kopernik.

Zajęcia z dziećmi rozpoczną się w Wytwórni w pierwszej połowie 2019 roku. Bilety na warsztaty w Laboratorium robotycznym są w stałej ofercie Centrum.

 

Informacje dodatkowe

Film nt. współpracy Raytheona i Centrum Nauki Kopernik: „Raytheon – wspieramy polską młodzież”:https://www.youtube.com/watch?v=_z_9jZ9sNIE&feature=youtu.be

Ostatnie informacje prasowe

Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Radar LTAMDS, opracowany przez Raytheon, dział firmy RTX, wykrył i przechwycił zaawansowany cel
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Opracowany przez firmę Raytheon radar LTAMDS osiągnął znakomite wyniki w testach Wojsk Lądowych USA
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii. Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Firma Raytheon Technologies otrzymała kontrakt o wartości 1,2 miliarda dolarów na produkcję i dostawę systemu Patriot do Szwajcarii.
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Patriot dla Polski wchodzi w kolejną fazę
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
Raytheon Missiles & Defense otrzymał kontrakt o wartości 207 mln dolarów na dostawę systemów zwalczania dronów
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje
GhostEye – radar, przed którym nic się nie ukryje